PDA

View Full Version : مشکل با union all

mhofayyaz
پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390, 11:53 صبح
سلام من سه تا جدول دارم که اطلاعات مربوط به خرید ها ، سفارشات و بدهکاری های یک فرد رو نگه داری می کنه. حالا توی یه صفحه می خوام تمام اطلاعات فرد رو نمایش بدم واسه این کار از کد زیر استفاده کردم :

select ID,Mablagh,Tedad,ShomareFaktor from kharidha union all select ID,Mablagh,NoeSefaresh,Maghsad from sefareshat

حالا مشکل اینه که اگه اطلاعات درست توی فیلد مربوطه قرار نمی گیرن . مثلاً اگه فیلد مقصد توی جدول سفارشات تهران باشه ، توی نمایش اطلاعات اونو توی شماره فاکتور نشون می ده
لطفاً راهنمایی کنید که چی کار کنم که هر خروجیم به صورت زیر باشه :
ID,Mablagh,Tedad,ShomareFaktor,NoeSefaresh,Maghsad باشه و هر چیز سر جای خودش قرار گرفته باشه
ممنون

mohammad_2039
شنبه 24 اردیبهشت 1390, 07:43 صبح
با سلام
دوست عزیز union all که اینطوری استفاده نمیشه، چیزی که داره چاپ میکنه کاملا درسته. وشما نمیتونید با این دستور فیلدهای انتخاب شده از دو یا چند جدول رو کنار هم قرار بدبد. بلکه میتونید اونها رو زیر هم نشون بدید و با یک فیلد مجازی تکلیف اون رکورد رو مشخص کنید .تنها راه شما (البته به نظر من) طراحی یک تیبل جدا برای نگهداری این فیلد ها کنار هم هستش. چون میخوای فیلدها کنار هم باشه بنابر این از subReport هم نمیتونی استفاده کنی. View هم نمیتونی داشته باشی چون یک inner join بین تیبل ها میزنه و به ازاری تعدا د رکوردهای تیبل اول بقیه رو تکرار میکنه و از طرفی چون نمیخوای جمع مبالغ یا چیزی مثل این داشته باشی شاید با دستور Group By رو View بتونی نتیجه بگیری. اینو امتحان کن اگه نشد یه تیبل جدا بساز و خودت رو راحت کن.
موفق باشی

firoozi90
پنج شنبه 26 مرداد 1391, 13:45 عصر
سلام دوستان

یک کمک می کنید این تایپیک رو به سرانجام برسونیم؟

استفاده از چند جدول در یک گزارش ب (http://barnamenevis.org/showthread.php?356305-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D8%AC%D8%AF%D9%88%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DB%8C%DA%A9-%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%D8%A8)