PDA

View Full Version : تغییر سایز سایت و بهم ریختن نوشته ها

BestFriend
پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390, 12:36 عصر
من سایتی رو که نوشتم آپلودش کردم ممنون میشم یه نگاه بهش بندازید و بگید که چه طوری میتونم نوشته ها و چیزای دیگه رو وقتی که رزولوشن تغییر میکنه یا با IE روی صفحه zoom میککند Fix کنم که نوشته ها و عکس ها ثابت بمونند (تمام نوشته ها داخل Div با Possition:absolut هستند)

ادرس سایت : www.fourteen.ir (http://www.fourteen.ir)

با تشکر.

golnouri
پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390, 21:55 عصر
دوست عزیز سایتی که قرار دادید نه اصول طراحی توش رعایت شده و نه عناصر و نوشته ها تراز هستش!
از فونت گرفته تا ... همه مشکل داشت. درباره اصول طراحی وب سایت و همچنین زبان برنامه نویسی ASP.NET مطالعه بیشتری کنید.

در جواب سوالتون باید گفت:
هر سایتی قبل از طراحی یک چهار چوبی رو برای خودش تعریف میکنه تا تمامی موارد تحت اون چهار چوب قرار بگیرند. طراحی سایت بر اساس DIV و یا TABLE
البته DIV بسیار بهتر است. شما برای اینکه این مشکل براتون پیش نیاد از div استفاده کنید و همچنین از DIV های تو در تو نیز استفاده کنید.

ghasemweb
پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390, 22:05 عصر
پیشنهاد من این هست که شما از یک سایز ثابت استفاده کنید مثلا عرض صفحه رو از 1024 بیشتر نگیرید چون اکثرا کاربران با ریزولیشن 768 * 1024 یا بالاتر کار میکنن.

BestFriend
دوشنبه 19 اردیبهشت 1390, 08:57 صبح
کتابی برای اصول طراحی هست؟ ممنون میشم معرفی کنید.

hamiii
دوشنبه 19 اردیبهشت 1390, 11:10 صبح
کتاب خانم الیزابت کاسترو معروفترین کتاب برای آموزش html و css هستش که معمولا تو همه کتابفروشی ها پیدا میشه ولی من توصیه میکنم از آموزشهای اینترنتی برای شروع استفاده کن.
تو وبلاگستان فارسی مطلب زیاد پیدا میشه
موفق باشی