PDA

View Full Version : سوال: چگونه فعال کردن یکی از INSTANCE هادر شبکه

immortal1990
پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390, 21:14 عصر
سلام مهندسان امیدوارم که حالتون خوب باشه
من یه مشکلی با instance(یکی از نوع های اس کیو ال سرور) پیدا کردم در شبکه اینه که وقتی تو کامپیوتر کلاینت اس کیو ال سرور از طریق SERVER NAMEسرچ میکنم فقط اولیناینستنسی که بار اول رو سرور نصب کردم با حالت defult instanceاون میاد که میتونم بهش کانکت بشم(از طریق SERVER REGISTER) حالا من باید چه کار کنم که اینستنس دومی که به اسم SUNهست فعال بشه تو کامپیوتر کلاینت البته؟؟؟
(اسم کامپیوتر من immortalPC)
(تو server register )کامپیوتر کلاینت که سرچ میکنم فقط Immortalpc(که همون دیفالته میاد)ولی Immortalpc\sun
که اینستنس دومی نمیاد چکار کنم بخدا چندین ماهه مشکل دارم باهاش؟؟

یه عکس گذاشتم امیدوارم منظورمو فهمیده باشید

69583
http://barnamenevis.org/images/misc/pencil.png

immortal1990
شنبه 17 اردیبهشت 1390, 18:14 عصر
کسی نیست کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خواهشا کمک کنید خیلی احتیاج دارم؟

sia_2007
شنبه 17 اردیبهشت 1390, 18:19 عصر
اولی به نظر میآد Express باشه و کارکرد تحت شبکه SQL Express به صورت پیش فرض غیر فعال هستش
موفق باشی

immortal1990
پنج شنبه 29 اردیبهشت 1390, 19:14 عصر
نه هر دو Developهستن

isa.gartal
چهارشنبه 04 آبان 1390, 13:26 عصر
باید بری به قسمت
start>allprogram>microsoft sql 2005 >configuration tools > sql server surface area configuration >surface area configuration for service and connection
بعد database engin رو باز کنید و توی قسمت remote connection گزینه آخر یعنی using tcp/ ip and name pipe رو انتخاب کنیدو سپس یه بار دیتا بیس رو ریستارت کنید.
توی همون قسمت sql server browser رو باز کنید و start up type رو بذارید رو automatic و بعد یه بار stop رو کلیک کنید و دوباره start رو تا ریستارت بشه.
الان فکر می کنم مشکلتون حل بشه.