PDA

View Full Version : سوال: تغییر موقعیت usercontrol

raha2400
پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390, 22:34 عصر
سلام دوستان .
در مورد این سوالی که میپرسم خیلی تحقیق و جستجو کردم و هیچ جا اون چیزی که مد نظرم بود رو نتونسم پیدا کنم .
برای اینکه منظورم رو درست بیان کنم سیستم جوملا رو مثال میزنم که در محیط مدیریت سایت میشه جای ماژول ها در صفحه کنترل کرد و مثلا به چپ یا راست صفحه منقل کرد و بعد اون رو save کرد و از اون به بعد همه بازدید کنندگان صفحه رو با اون دیزاین مشاهده کنند .
سوال من دقیقا همینه که چه جوری میشه به صورت ماژولار یک سایت طراحی کرد که توسط کنترل پنل سایت، مدیر سایت بتونه ماژول هایی رو که میخواد به صفحه اضافه و یا کم کنه و از همه مهمتر اینکه موقعیت قرار گیری اون رو در صفحه بتونه عوض کنه.

raziee
جمعه 16 اردیبهشت 1390, 00:47 صبح
سلام دوستان .
در مورد این سوالی که میپرسم خیلی تحقیق و جستجو کردم و هیچ جا اون چیزی که مد نظرم بود رو نتونسم پیدا کنم .
برای اینکه منظورم رو درست بیان کنم سیستم جوملا رو مثال میزنم که در محیط مدیریت سایت میشه جای ماژول ها در صفحه کنترل کرد و مثلا به چپ یا راست صفحه منقل کرد و بعد اون رو save کرد و از اون به بعد همه بازدید کنندگان صفحه رو با اون دیزاین مشاهده کنند .
سوال من دقیقا همینه که چه جوری میشه به صورت ماژولار یک سایت طراحی کرد که توسط کنترل پنل سایت، مدیر سایت بتونه ماژول هایی رو که میخواد به صفحه اضافه و یا کم کنه و از همه مهمتر اینکه موقعیت قرار گیری اون رو در صفحه بتونه عوض کنه.
خوب تو یه تاپیک و چند تا پست که نمیشه کامل توضیح داد.
راه های مختلفی هست.
سورس دات نت نیوک رو بررسی کنید.
به صورت خلاصه در دات نت نیوک:
هر صفحه دارای یک پوسته هست.
هر پوسته به چند قسمت به نام Pane تقسیم میشه.
این Pane ها محل بارگذاری UserControl ها هست.
UserControl ها هم در واقع همون ماژول های شما هست.
و ...

raha2400
جمعه 16 اردیبهشت 1390, 23:32 عصر
خیلی ممنون ولی این دات نت نیوک خیلی شلوغ پلوغه معلوم نیست کجاشو باید دید . اصلا pane پیدا نکردم . بدتر از اون کدهش با vb نوشته شده . همین جوری فارسی روند کارو توضیح بدید خودم میفهمم قضیه چیه .

raziee
جمعه 16 اردیبهشت 1390, 23:47 عصر
خیلی ممنون ولی این دات نت نیوک خیلی شلوغ پلوغه معلوم نیست کجاشو باید دید . اصلا pane پیدا نکردم . بدتر از اون کدهش با vb نوشته شده . همین جوری فارسی روند کارو توضیح بدید خودم میفهمم قضیه چیه .

از آدرس زیر میتونید ورژن C# رو بگیرید.
http://dnnc.codeplex.com/

در دیتابیس به جدول TabModules نگاه کنید.
Pane مورد نظر، ماژول مورد نظر و تب مورد نظر ذخیره میشه.
در واقع زمان لود صفحه بعد از لود Skin ماژول های این صفحه از دیتابیس خونده میشن.
همونطور که میتونید در DNN برای هر ماژول میتونید کانتینر اختصاصی داشته باشید.
بنابر این برای لود هر ماژول کانتینر مربوط به ماژول لود شده و در نهایت به Pane اضافه شده و Page ساخته میشه.

توضیح بیشتری نیست سورس رو نگاه کن.

راه های دیگه ای هم هست .
مثل جایگزینی ماژول در متن.
بستگی به شما داره. اما پیشنهاد من تحلیل سیستم دات نت نیوک هست.
خیلی میتونه کمکتون کنه.