PDA

View Full Version : گفتگو: مشکل شغلی برای علاقمندان به امنیت نرم افزار

VESA_01
جمعه 16 اردیبهشت 1390, 03:33 صبح
سلام.

دوستان عزیز چند وقتی هست من بین یه دو راهی قرار گرفتم. از طرفی افرادی رو میبینم که خارج از کشور شغل های متفاوت و مربوط به امنیت نرم افزار با حقوق عالی دارن. از طرفی هم کشور خودمون رو میبینم که اصلا به مرحله ای از صنعت نرم افزاری نرسیده که آن چنان نیازی به متخصصین امنیت نرم افزار داشته باشه. برای مثال یه شخصی در هلند میاد وقتش را روی فرا گرفتن مباحث مختلف امنیت نرم افزار میگذاره بعد یه مدت چندین انتخاب مختلف داره: 1. در یکی از شرکت های آنتی ویروس استخدام بشه و کار آنالیز بد افزار انجام بده. 2. در یکی از شرکت های امنیتی مختلف که فعالیتشون روی مسائل خاص تر محدود میشه (مثلا تست امنیت نرم افزارهای بانکی و ...) کار کنه. 3. در یکی از شرکت های امنیت نرم افزار (پروتکتور ها و ...) استخدام بشه. 4. به صورت خصوصی در شرکت های خاص در زمینه های مربوط فعالیت کنه.

که البته گزینه 1 و 2 خیلی رایج تر هست و همیشه در دسترس.

اما در ایران، هیچ کدوم از شرکت هایی که نام بردم وجود نداره، اگر هم وجود داشته باشه زمینه کاریش فوق العاده محدوده و اصلا نمیشه به عنوان یه شغل بهش اتکا کرد.

تنها راه استفاده از این علم تو ایران نوشتن پروتکتور و فروختن به برنامه نویس های عزیز است که اونم نمیشه بهش گفت کار.

حالا شما بگید آیا ارزش داره یه شخص از درس و زندگی اش بزنه و این راه رو بره؟

hepL3r
جمعه 16 اردیبهشت 1390, 18:30 عصر
بنظر من تو ایران فقط باید برای تفریح رفت دنبال rce . کسی هم که پروتکتور مینویسه نباید انتظار داشته باشه که با درامد پروتکتور بیاد خرج زندگیشو دربیاره . البته یه راه دیگه هم وجود داره و اون اینه که یکی بیاد RCE یاد بگیره و بره یه کشور دیگه مثل روسیه یا کشورهای اروپایی و اونجا تو شرکتهای که گفتید کار کنه که اینم احتمالش 1 در 1000 هست .
به نظر من تو ایران باید فقط برای تفریح رفت سراغ RCE .
البته این فقط نظر منه :لبخند:

BR
hepL3r

amir.bakhtiari
پنج شنبه 29 اردیبهشت 1390, 11:48 صبح
تو ایران اصلا به-[رشته کامپیوتر-نرم افزار اصلا هر چی که مربوط به کامپیوتره هیچ توجهی نمیشه]-%60 از برنامه نویسان ایرانی شایدم بیشتر که هست برای خودشون برنامه مینویسن و تو ذهنشون با کلی امید که قرار برنامشون بترکونه ولی متاسفانه...