PDA

View Full Version : نمایش محتویات فایل TEXT در دیتا گرید ویو و ذخیره در بانک

mitra285
جمعه 16 اردیبهشت 1390, 12:36 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز
چه جوری می شه یه فایل text حاوی اطلاعات رو تو دیتا گرید نمایش داد بعد همه اطلاعات رو تو بانک SQLذخیره کرد
لطفا راهنماییم کنید. با تشکر ازهمگی شما

bnnoor
جمعه 16 اردیبهشت 1390, 13:09 عصر
منظورتون اینه که فایل text توی برنامه تایپ بشه و توی دیتابیس قرار داده بشه؟

mitra285
جمعه 16 اردیبهشت 1390, 13:45 عصر
با سلام
نه دوست من فایل TEXT من دارای اطلاعات هست که از یک نرم افزار دیگه گرفته شده است می خوام اونها رو تو دیتاگریدنمایش بدم بعدش تو بانک SQL ذخیره کنم.

نمونه فایل TEXT رو پیوست کردم

barbodsoft.com
جمعه 16 اردیبهشت 1390, 13:49 عصر
برای وارد کردن متنی که تو تکست باکس هست به دیتاگرید.

DataGridView1.Item("col1", 0).Value = TextBox1.Text

عدد صفر شماره سطر هست و col1 نام ستون

و اما برای اینکه یک مقدار رو از داخل دیتاگرید بخونی

Dim str As String = DataGridView1.Item("col1", 0).Value

مقدارش رو که به دست آوردی می تونی تو دیتابیست ذخیره کنی. نحوه ذخیره رو حتما می دونی ...

mitra285
جمعه 16 اردیبهشت 1390, 14:04 عصر
دوستان من توجه کنند که من نمیخوام از تکست باکس چیزی رو بخونم می خوام از فایل TEXT که ضمیمه کردم اطلاعات رو بخونم و تو دیتا گرید نمایش بدم بعدش تو بانک SQLذخیره کنم.
از همه ممنونم

barbodsoft.com
شنبه 17 اردیبهشت 1390, 11:35 صبح
دوستان من توجه کنند که من نمیخوام از تکست باکس چیزی رو بخونم می خوام از فایل TEXT که ضمیمه کردم اطلاعات رو بخونم و تو دیتا گرید نمایش بدم بعدش تو بانک SQLذخیره کنم.
از همه ممنونم

ببخشید من اشتباه متوجه شده بودم.

Dim opn As New OpenFileDialog
opn.ShowDialog()
Dim str As String

RichTextBox1.LoadFile(opn.FileName, RichTextBoxStreamType.PlainText)
DataGridView1.Item("col1", 0).Value = RichTextBox1.Text

مستقیم به دیتاگرید نیست یک کم روش کار کنید می تونید تغییرش بدید.

barbodsoft.com
شنبه 17 اردیبهشت 1390, 11:41 صبح
من فایل متنی شما رو قبل از پست قبلی دانلود نکرده بودم. اگه می خوای از فایل text شبیه دیتابیس استفاده کنی بهتره از xml استفاده کنی نه text .

اگر هم حتما باید از text z استفاده کنی بهتره فایل تکستت از یک روش خاصی پیروی کنه و با الگریتمی که می نویسی اطلاعات رو پردازش و تو سلول های مناسب ش نمایش بدی.

barbodsoft.com
شنبه 17 اردیبهشت 1390, 12:28 عصر
این برنامه رو دانلود کن مشکلت حل می شه. می تونی بیشتر روش کار کنی و بهینه ترش کنی.
بعد از نمایش تو دیتاگرید حالا می تونی اون تو دیتابیست ذخیره کنی.

mhmoein
شنبه 17 اردیبهشت 1390, 14:40 عصر
سلام دوست عزیز

ببین من فایل تکست شما رو کمی ویرایش کردم و به نظرم باید ساختار فایل متنی خودت رو به شکلی بسازی که من درست کردم.
خوب این نمونه که برات گذاشتم یک فایل تکست رو می خونه و در دیتا گرید نمایش می ده برای ذخیره تو بانک SQL هم یک دکمه هست که اطا عات رو به بانکی با ساختار مشخص انتقال می ده فقط شما تو SQL به بانک بساز به نام Personel بعد اسکریپتی که برای ساختن جدول هست رو برات گذاشتم اجرا کن تا جدول SALARY توش ایجاد بشه.

سوالی بود در خدمتم.

یه چیز دیگه نمونه ای که برات گذاشتم با vb2010 هست.

موفق باشی

barbodsoft.com
شنبه 17 اردیبهشت 1390, 15:15 عصر
می شه در مورد کانکشن اش توضیح بدید

Private selectConnection As New OleDbConnection("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & Application.StartupPath & "\;Extended Properties='text;HDR=Yes;FMT=Delimited';")

منظورم قسمت آخرش هست.

\;Extended Properties='text;HDR=Yes;FMT=Delimited';"

اگه می شه توضیح بدید هر یک از اینا چه کاری انجام میدن
و سوال دیگر علامت "," مسئول جدا سازی هست آیا می شود تغییرش داد؟ یعنی چیز دیگری رو بجاش تعیین کرد؟

mhmoein
شنبه 17 اردیبهشت 1390, 16:15 عصر
با سلام خدمت شما

;Extended Properties='text;

برای ما مشخص می کنه نوع داده ما چی هست که اینجا داریم مشخص می کنیم داده از نوع رشته هست

HDR=Yes;

در این قسمت ما می گیم خط اول فایل رو به عنوان هدر انتخاب کنه، یا نه همون خط اول رو هم داده در نظر بگیره

FMT=Delimited';"

در این قسمت هم نوع جدا کننده رو مشخص می کنیم. توضیحات بیشتر در این مورد رو تو فایل ضمیمه می تونی ببینی.

امیدوارم جوابی که می خوای رو گرفته باشی. موفق باشی

MOR_MS
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 21:39 عصر
سلام
خسته نباشید دوست عزیز
من با یک برنامه حسابداری کار می کنم که جهت مغایت بانکی باید فایل تکسی که فرمت خاص بانک ملی است را از اینترنت دانلود بشه و با یک سری تنظیمات قبل از ورود به برنامه ، وارد برنامه بشه طبق فرمت فایل تکس که دارا (مدرک -تاریخ مدرک-مبلغ بدهکار و بستانکار-شرح-وردیف )است راطبق تنظیمات زیر وارد برنامه می شود
- - مدرک از ستون 31 به طول 6 حرف
2-تاریخ مدرک از ستون 58 به طول 6 حرف
3نحوه درج مبالغ بدهکار و بستانکا -اعداد مثبت و منفی
4- مبلغ بدهکار از ستون 16 به طول 14 رقم اعداد منفی
5- مبلغ بستانکار از ستون 16 بطول 15 رقم اعداد مثبت
6- شرح از ستون 36 بطول 10 حرف
7- ردیف از خط 3 شروع شود
در ردیف 3 اعداد در فایل تکس بصورت مثبت و منفی بوده که می بایست طبق فرمت ردیف 4 و5 در ستونهای جدا در دیتا گرید نمایش داده شود
دوستان اگه لطف کنن این مشکل را برام حل کنن خیلی ممنون میشم