PDA

View Full Version : سوال: حمله "ناشناس" اول ماه می

ehsan2007
جمعه 16 اردیبهشت 1390, 20:58 عصر
سلام به دوستان
من حدود 10 ماه پیش واسه یکی از شرکت های دولتی برنامه تحت وبی با asp.net و sqlserver2005
حدود 2 ماهی تحلیل و کد نویسیش طول کشید
از اون مدت هیچ مشکلی سایت نداشت
تا حدود یک هفته پیش
یک هفته ای هست سایت رو که روی سرورهای شرکت رادکام هستش stop میکنن
دلیلشم که میپرسیم میگن دیتابیس شما خیلی درخواست داره کلا سرور مارو با مشکل مواجعه میکنه
حالا یک بکاپ گرفتم و روی یکی از سرورهای داخلی اداره برنامه رو اجرا کردم و بدون مشکل کار میکنه
ممکنه به سایت حمله شده باشه
توی این یک هفته کسی با همچین مشکلی مواجعه شده
این خبرو ببینید
http://barnamenevis.org/showthread.php?285301 (http://barnamenevis.org/showthread.php?285301-حمله-quot-ناشناس-quot-از-امروز)

L_eskandary
جمعه 16 اردیبهشت 1390, 23:55 عصر
سلام
اگه مشکل شما هم service unavailable باشه منم با همچین مشکلی حدود فک کنم 20 - 30 روز پیش مواجه شدم . البته که همین جوابی که شما دریافت کردین منم شنیدم . و بازم البته که من خدمات هاستینگ رو از یه شرکت دیگه گرفتم .
من که فک می کنم بعضی از این شرکت ها اون پهنای باندی که میگن رو در اختیار کاربرانشون نمی ذارن و هم چنین نحوه مدیریت سرورهاشون رو هم نمی دونن این میشه که موقع برخورد به همچین مشکلی میگن وب سایت شما سرور ما رو هم به هم ریخته و هزارتا ادعای عجیب و غریب دیگه ...
البته اولش گفته بودن که ظاهرا از طریق یه نرم افزاری خواستن سایت شما رو هک کنن و سرور ما هم اینقدر امنیتش بالاست که فهمیده و جلوی این کار رو گرفته و سایت شما رو غیر فعال کرده و بعدش هم که گفتن چون تراکنش های شما زیاد هستش این مشکل رو برا سایت ما بوجود آورده و ...
به هر حال اگه تونستین یه راه حلی پیدا کنین حتما ما رو هم در جریان بذارین .
من فایل log رو هم از شرکت خواستم که اولش گفتن براتون ارسال می کنیم ولی بعدا خبری نشد !
به هر حال من نمی دونم به خاطر تراکنش هایی که با دیتابیس داریم این مشکل بوجود اومده یا یه نرم افزار باعث بروز این کار شده و یا هم که سرور خود شرکت مشکل داره و این طوری می خوان زیر بار پاسخگویی نرن؟؟؟

eshpilen
شنبه 17 اردیبهشت 1390, 00:07 صبح
پیام service unavailable رو گاهی سایت میکروسافت هم میده (بخش msdn).