PDA

View Full Version : Monitoring in C#

nbe( amateur C sharp
جمعه 16 اردیبهشت 1390, 20:08 عصر
با سلام...
ببخشید من یکسری اطلاعات راجع به نوشتن یک برنامه مانیتورینگ تو C# میخواستم، این که از کجا باید شروع کنم که بتونم برنامه درستی بنویسم ، اگر لینک یا منبعی هم میشناسید ممنون میشم معرفی کنید (من میخوام تعداد بسیار زیادی client رو مانیتور کنم و اونها اطلاعات را از DB LOCAL خود بر میدارن و بر مبنای پروتکل TCP اون رو ارسال میکنه) ،اگر کسی کمک کنه ممنون میشم.... .

Sajjad.Aghapour
شنبه 17 اردیبهشت 1390, 00:18 صبح
میتونید پروتکل های SNMP و Netflow رو در این مورد بررسی کنید...

nbe( amateur C sharp
شنبه 17 اردیبهشت 1390, 20:05 عصر
ممنون از پاسختون ، اما قرار نیست که من از SNMP استفاده کنم ، قراره که از پروتکل TCP استفاده کنم ، بعد هم یک سوالی داشتم ، من باید رکوردهایی از DB بخونم و اونها را ارسال کنم ، حالا فرض کنیم که قرار است یک رکورد از DB را بخونم و اون رو ارسال کنم ، میدونم که باید این رو به صورت آرایه تبدیل کنم و به صورت باینری ارسال کنم، اما نمیدونم که چه جوری باید شروع به نوشتن کنم، اگر در این زمینه کمکم کنید ، ممنون میشم... .

rezano
یک شنبه 18 اردیبهشت 1390, 04:03 صبح
سلام دوست عزیز
شما باید بری دنبال TCP/IP Socket Programming
ولی اگه از چندنخی و event ها و ... اطلاعاتی نداری راه طولانی در پیش داری!
توی این تاپیک اموزش Socket Programming هست.
http://barnamenevis.org/showthread.php?121111-TCP-IP-Socket-Programming-in-Framework.Net-2.0
موفق باشی

nbe( amateur C sharp
یک شنبه 18 اردیبهشت 1390, 09:21 صبح
ممنونم از پاسختون و معرفی تاپیک... من از مفاهیم multi threading اطلاع دارم و چند برنامه هم به عنوان sample با اون دیدم مطمئنم تو این برنامه هم احتیاج دارم به استفاده از thread ها چون چندین client است ، اما خوب چون مستقیم از اونها استفاده نکردم یکم سخت میشه کارم... اما یک مسئله به ذهنم رسیده نمیدونم موقع پیاده سازی و خروجی گرفتن درست جواب میده یا نه، و اون هم اینه که به جای اینکه من بیام data رو به صورت آرایه تبدیل کنم و باینری ارسال کنم، اون رو به stream تبدیل کنم و ارسال کنم... اینجوری مشکلی پیش میاد؟

nbe( amateur C sharp
یک شنبه 18 اردیبهشت 1390, 09:25 صبح
حالا یه چیز دیگه، من میخوام یک رکورد از DB بخونم و اون رو به صورت یک text تبدیل کنم و در یک متغیر string قرار بدم ، بعد اگر باید حتما اون رو به صورت binary تبدیل کنم و تو شبکه ارسال کنم ، اگر اون متغیر string رو با tobinary به باینری تبدیل کنم و ارسال کنم ، تو مقصد باید چه جوری اون رو از حالت باینری خارج کنم؟ ممنونم.... .