PDA

View Full Version : مشکل در پاسخ دادن به کلاینت از طریق Tcpclient

mahdi bg
جمعه 16 اردیبهشت 1390, 21:00 عصر
سلام
من یک کلاینت دارم که به سرور درخواست های رو می فرستاد. توی سرور tcp کلاینت ها رو توی یک array list نگه می داشتم برای اینکه می خواستم بعدا اگر خواستم براشون پیام بفرستم

به دلایلی محبور شدم تغییرات زیر رو بدم
کلاینت به سرور 1 پیامی می فرسته ؛ سرور 1 پیام رو یکم تغییر میده و اونو برای سرور 2 می فرسته
سرور 2 بعد از چندتا پردازش پاسخ رو میده
اما موقعی که می خوام پیام رو بقرستم مشکل زیر پیش می آد

No connection could be made because the target machine actively refused it 127.0.0.1:53006
(توی سرور 1 IP و port ، مربوط به کلاینت رو توی پیام می ذارم ؛ مثلا توی خطای بالا 53006 پورت کاربر هستش)

باید چکار مکنم؟

ممنون

abolfathi
یک شنبه 18 اردیبهشت 1390, 15:34 عصر
میتونی کد رو بذاری ببینیم چیه ؟ آخه من نفهمیدم چی شد ؟ از سرور 2 به سرور 1 میفرستی یا مستقیم به کاربر ؟ ارسال توی سرور 2 باعث خطا میشه یا توی سرور 1؟ چرا توی پیغام خطا آی پی 127.0.0.1 اومده؟

Reza_Yarahmadi
یک شنبه 18 اردیبهشت 1390, 19:36 عصر
منطقا وقتی سرور 1 به سرور 2 اطلاعات ارسال میکنه پاسخ هم باید به سرور 1 برگرده ولی اگر نیاز (یا اصرار :چشمک:) دارید سرور 2 مستقیم به کلاینت پاسخ بده ، چون هیچ نوع ارتباطی بین کلاینت و سرور 2 وجود نداره باید سرور 2 به کلاینت کانکت بشه. یعنی کلاینت به یک پورت بایند بشه و به اون گوش کنه ، سرور 2 درخواست کانکت شدن بده ، کلاینت قبول کنه و بعد ارسال اطلاعات شروع بشه.

abolfathi
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390, 21:39 عصر
من فکر می کنم که پیام خطا به خاطر این بوده که شما در سرور2 برای دریافت پیام یک بار ارتباط رو برقرار کردید و برای پاسخ ، به جای اینکه از همون ارتباط استفاده کنید سعی کردید دوباره یک ارتباط جدید برقرار کنید که این کار حداقل در دات نت که من کار کردم غیر ممکنه
حالا اگه کد رو میذاشتی بهتر میشد فهمید که خطا چیه و از کجا اومده