PDA

View Full Version : تکرار: چطور مثل سلول های اکسل تایپ هوشمند در سلول های DataGrid ایجاد کنیم؟

sdcsada
شنبه 17 اردیبهشت 1390, 11:39 صبح
تکرار: تایپ هوشمند در سلول های DataGrid در C#

چطور مثل سلول های اکسل تایپ هوشمند در سلول های DataGrid ایجاد کنیم؟

:متفکر:با سلام
من می خوام ببینم آیا می شه به صورت هوشمند در سلول های DataGrid تایپ کرد.
یعنی: اگه با اکسل کار کرده باشید حتما می دونید وقتی که متنی را در یک سلول خالی تایپ می کنید به طور هوشمند اکسل از میان متن های موجود در سلول های دیگه متنی را که به متن ورودی شما نزدیکتر است را در آنجا قرار می ده.
آیا راهی برای اینکار در c# وجود دارد؟

hadi_iql
شنبه 17 اردیبهشت 1390, 16:01 عصر
سلام دوست عزیز
دوست من همیشه واسه هر چیزی یه راه کار وجود داره.یه مقدار واضحتر توضیح بده راه حل زیاده واسه این کار.

sdcsada
شنبه 17 اردیبهشت 1390, 19:38 عصر
سلام دوست عزیز
دوست من همیشه واسه هر چیزی یه راه کار وجود داره.یه مقدار واضحتر توضیح بده راه حل زیاده واسه این کار.

سلام.
چطوری واضح تر از این توضیح بدم:
اگه با اکسل کار کرده باشید وقتی که متنی را در یک سلول خالی تایپ می کنید اکسل از میان متن های موجود در سلول های دیگه متنی را که به متن ورودی شما نزدیکتر است را در آنجا قرار می ده.
مثلا من در یک سلول اکسل کلمه شبکه های عصبی را تایپ کردم. در خانه بعدی می خوام کلمه شبکه کامپیوتری را تایپ کنم به محض اینکه حرف ش را تایپ می کنم اولین کلمه ای که با این حرف آغاز می شه را خودکار در آن سلول درج می کنه هر قدر که حروف بعدی را وارد می کنم کلمه ای که با آن حروف آغاز می شوند را درج می کنه.
من می خوام یه DataGrid با این خصوصیت طراحی کنم.
به قول داریوش ارجمند تو سریال ستایش "افتاد؟".
==============================
البته من خودم یه راه حل د ارم:
یه دیتابیس دارم که به DataGrid وصل است و یه TextBox می تونم وقتی که حرف را در TextBox وارد کردم یه Select توی دیتابیسم بگیره و اولین کلمه ای که با آن حرف آغاز می شه را در TextBox درج کنه این کار را باید تو رویداد TextChange کنترل TextBox انجام بدم که این روش 100% عملی است.
اما می خوام ببینم آیا راه حل ساده تر و بهتری است یا نه ؟