PDA

View Full Version : سوال: مشکل در بازخوانی اطلاعات در فرمها

akarimia
شنبه 17 اردیبهشت 1390, 18:55 عصر
دو Table در Access ایجاد نموده ام که Table اول شامل کد ملی افراد، نام و نام خانوادگی بوده و Table دوم شامل کد ملی و دوره های آموزشی سپری شده می باشد این دو Table از طریق کد ملی با هم در ارتباط می باشند و ارتباط آنها از نوع ارتباط یک به چند می باشد. حال می خواهم در فرمی که ساخته ام با وارد کردن کد ملی، اطلاعات مربوط به نام و نام خانوادگی که قبلا وارد شده است ظاهر گردد و فقط بخش Subform آماده پر شدن باشد. مشکل اینجاست که من الان فرم و subform را ایجاد نموده ام ولی وقتی کد ملی را وارد می کنم مشخصات فردی (نام و نام خانوادگی) اتوماتیک پر نمی شود. لطفا راهنمایی بفرمایید چطور می توانم فرم را طوری طراحی کنم که با وارد کردن کد ملی سایر مشخصات افراد (نام و نام خانوادگی) اتوماتیک پر شده و فقط Subform آماده پر شدن باشد.
با تشکر

bita_ziba77
یک شنبه 18 اردیبهشت 1390, 07:38 صبح
با سلام
شما با جستجو در سايت مي توانيد به نمونه هاي زيادي دسترسي داشته باشيد.
علي ايالحال شما يه كمبو باكس در فرم خود گذاشته (اكسس 2007) و سپس از wizard باز شده گزينه سوم را (Find record in my form based on the Value in my combo box ) را انتخاب كرده و سپس فيلدهايي كه مي خواهيد در كمبوباكس نمايش در آيد را نير انتخاب كرده (مثلا كد ملي) و در نهايت finish .
حالا از اين كمبوباكس هر هنگام كه كد ملي مورد نظر انتخاب شود فيلدهاي ديگر متناظر با آن تكميل مي گردند.

با تشكر