PDA

View Full Version : سوال: شبیه ساز برای الگوریتم های موازی

ail722
یک شنبه 18 اردیبهشت 1390, 11:00 صبح
سلام بر تمامی دوستان من قصد دارم شروع به انجام برنامه نویسی موازی کنم و نیاز به یه شبیه ساز برای برنامه نویسی موازی دارم چیزی مثل parallel c یا یه شبیه ساز به زبان جاوا متشکر می شم اگه کسی بتونه من رو کمک کنه

ahrnazemi
یک شنبه 18 اردیبهشت 1390, 16:35 عصر
سلام
بستگی به اینکه چطور بخواهید برنامه نویسی موازی انجام بدهید ابزارهای متفاوتی در جاوا وجود دارد.
می توانید با استفاده از نخ ها برنامه تان را بصورت موازی اجرا کنید البته نه به معنای واقعی!
با استفاده از RMI یا jms میتوانید قسمتی از برنامه تان را روی ماشین دیگر به طور موازی اجرا کنید.
با استفاده از java virtuall parallel machine) JVPM) میتوانید برنامه هایتان را روی هسته های یک ماشین چند هسته ای بطور موازی اجرا کنید.البته این ابزار بوسیله jdk پشتیبانی نمیشود.چون تولید کنندگان کامپایلر ادعا دارند که برنامه را به نحوی کامپایل میکنند.که کدها بطور موازی توسط هسته های Cpu اجرا شوند.

ail722
دوشنبه 19 اردیبهشت 1390, 15:26 عصر
سلام دوست عزيز
من يه شبيه ساز مي خام كه بدون اينكه سيستم من چند هسته اي باشه يا اينكه چند پردازشگر داشته باشم برنامه نويس موازي كنم نه برنامه نويسي با نخ كه يه برنامه نويسي موازي به صورت مجازي هست
مي خام يه محيطي در دسترسم قرار بده كهمثل اينكه با چندين كامپيوتر دارم كار مي كنم
متشكر