PDA

View Full Version : انتخاب locking مناسب

phoenix87
یک شنبه 18 اردیبهشت 1390, 17:37 عصر
همون طور که می دونید ما دو نوع قفل برای تراکنش ها داریم که هر کدوم در جای خودش استفاده میشه.

شما ترجیح میدین که برای راحتی کارتون از pessimistic استفاده کنید یا برای هر پروژه ای بسته به شرایط و نیازهای پروژه از قفل ها استفاده بکنید؟

phoenix87
دوشنبه 19 اردیبهشت 1390, 15:28 عصر
کسی نیست جواب بده

m44miri
چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390, 08:09 صبح
یکم توضیح بیشتری میدید؟من درمورد چیزی که میگید اطلاعاتی ندارم.حداقل اطلاعات من هم در مورد این قضیه بیشتر بشه!!!

javaphantom
چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390, 11:21 صبح
همون طور که می دونید ما دو نوع قفل برای تراکنش ها داریم که هر کدوم در جای خودش استفاده میشه.

شما ترجیح میدین که برای راحتی کارتون از pessimistic استفاده کنید یا برای هر پروژه ای بسته به شرایط و نیازهای پروژه از قفل ها استفاده بکنید؟

سوالت خیلی کلی هست. بیشتر توضیح بده که در کدوم قسمت . در jpa در JDBC.
اگر داری با فریم ورک خاصی مثل SPRING کار می کنی که خودش داستان خودشو داره.

من احساس می کنم یک چیزی خوندی خودتم نفهمیدی خواصتی فقط مطرح کنی و بری. چون تو سوالت جوابتم هست که گفتی

برای هر پروژه ای بسته به شرایط و نیازهای پروژه از قفل ها استفاده بکنید

اینکه من چی استفاده می کنم یا فلانی چی استفاده می کنه که نشد سوال.

phoenix87
چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390, 14:32 عصر
مگه بیکارم مطرح کنم برم.تو همه نوع پروژه از هر کدوم میشه استفاده کرد.

توی jpa در jee برای تراکنش ها می تونیم از قفل ها استفاده کنیم که تراکنش موازی دچار مشکل نشن.دو نوع قفل داریم optimistic و pessimistic هر کدام بدی ها و معایب خودش رو داره.ولی کار با دومی راحته و هر دو هم می تونن به جا هم استفاده شن بدون مشکلی پیش بیاد.خواستم بپرسم اگه کسی کار کرده باهاش از کدوم و به چه دلیلی استفاده کرده؟

phoenix87
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390, 11:10 صبح
جواب نمیدین دیگه چرا توضیح خواستی

کـرگدن
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390, 11:39 صبح
درود

چیزی که توصیه شده (نه اینکه توصیه و تجربه شخصی بنده باشه ) برای سیستم های بزرگ و Scaieable توصیه میشه از optimistic همراه با ورژن زدن (Timestamp Locking)استفاده کنید که هایبرنیت امکانات خوبی برای این منظور داره و برای سیستم های متوسط و کوچیک pessimistic که بسیار قابل اطمینان هست
که JPA 2 هم pessimistic بهش اضافه شده