PDA

View Full Version : !important در CSS چگون است ؟

ashkan 261
دوشنبه 19 اردیبهشت 1390, 19:35 عصر
سلام

ایمپورتنت رو برای اکسپلورر چطور باید قرار بدم که درست کار کنه ؟ نمونه استایل زیر

class { float:left ; margin: -10px 400px 0 ; margin:0px 400px 0 0 !important }i

ashkan 261
دوشنبه 19 اردیبهشت 1390, 19:45 عصر
یک روش بهتر پیدا کردم که مشکلم رو رفع کرد ، ابتدای مقدار مورد نظر * میذارم و درست میشه .
class { float:left ; margin: -10px 400px 0 ; *margin:0px 0px 0 400px; }i

ghasemweb
دوشنبه 19 اردیبهشت 1390, 23:05 عصر
اصلا ايمپورتنت يعني چي؟

راستي اين تايپيك رو بايد تو بخش طراحي وب (http://barnamenevis.org/forumdisplay.php?31-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D9%88%D8%A8-%28Web-Design%29) مطرح ميكردي!

ashkan 261
سه شنبه 20 اردیبهشت 1390, 02:31 صبح
ایمپورتنت یعنی فقط اکسپلورر بتونه استایلو ببینه و سایر مرورگر ها اون استایل رو نمیبینن . سایت هم بخش css نداشت ، چون مشکل من با css در استایل php بود در این بخش مطرح کردم .

MMSHFE
سه شنبه 20 اردیبهشت 1390, 07:33 صبح
ایمپورتنت یعنی فقط اکسپلورر بتونه استایلو ببینه و سایر مرورگر ها اون استایل رو نمیبینن . سایت هم بخش css نداشت ، چون مشکل من با css در استایل php بود در این بخش مطرح کردم .
با سلام، دوست گرامي، اشتباه متوجه شدين.
important براي وقتي به كار ميره كه بخواين يك استايل رو مهمتر از استايلهاي ديگري قرار بدين كه در اون قسمت فعال هستند. براي مثال:

<HTML>
<HEAD>
<TITLE>Important Style DEMO</TITLE>
<STYLE type="text/css">
* {
font-family: Tahoma !important;
font-size: medium !important;
}
</STYLE>
</HEAD>
<BODY>
<P>
This is a text which uses the general (*) style.
</P>
<P style="font-family: Arial; font-size: xx-large;">
And this one is a text which uses it's own style if you remove !important from the STYLE tag.
</P>
</BODY>
</HTML>

دقت كنيد كه اگه عبارتهاي important! رو از تگ STYLE حذف كنيد، پاراگراف دوم با style خودش نمايش داده ميشه چون همونطور كه ميدونيد، styleهاي خطي (كه به عنوان خاصيت style مستقيماً در تگهاي موردنظر ذكر ميشن) نسبت به تگ STYLE اولويت دارن؛ ولي وجود عبارت important! در خواصي كه تگ STYLE ذكر كرده، اونها رو نسبت به همه styleهاي ديگه داراي اولويت ميكنه.
اين مسئله هم هيچ ارتباطي به نوع مرورگر نداره. موفق باشيد.

ashkan 261
پنج شنبه 22 اردیبهشت 1390, 17:06 عصر
آآآ
پس این شاسکول ماسکولا الکی مقاله دادن که برای اکسپلورر اینو بذاریم

رضا قربانی
شنبه 24 اردیبهشت 1390, 09:35 صبح
آآآ
پس این شاسکول ماسکولا الکی مقاله دادن که برای اکسپلورر اینو بذاریم

عزیز من وا...

بذار واست بهتر و راحت تر بگم . مثلا یه بلاک داری و می خوایی حتما بره سمت راست، در صورتی که در مرورگرهای مختلف اینور اونور می زنه . برای این کار به اون قسمت از کد نویسی می گی ، آقا این استایل حتما باید اینطرف باشه و بهش اولویت بیشتری می دی ، حالا دیگه بالا بری پایین بیایی از جاش تکون نمی خوره و مثل یه بچه ی خوب سر جاش می شینه .

با به روز شدن مرورگر ها یواش یواش این خاصیت (important ) نیست و نابود شده و دیگه کمتر کسانی هستند که این از روش استفاده می کنند.

اگر کسی هم به شما بد رسونده نیازی به عصبانیت نیست ، شما بزرگتری کوتاه بیا :لبخند:

یه چیز دیگه راجع به کد دوست خوبمون که واسه کمک به شما نوشتن :
استفاده از استایل های مستقیم در تگ ها باعث سنگینی سایت می شه و سرعت لود اولیه آن نسبت به استایل خارجی کمتر هست . خوبه که اولویت بندی نشه و اگر استایلی نوشته می شه به یک صورت باشه ، مثلا css خارجی دیگه داخلی استفاده نشه ==> اینطوری لود سایت سریع تره

موفق باشید

ashkan 261
شنبه 14 خرداد 1390, 17:08 عصر
یعنی بجای اینکه توی یه فایل سی اس اس چند نوع کد بذاریم چند فایل سی اس اس بسازیم ؟

i-php-i
یک شنبه 15 خرداد 1390, 02:31 صبح
عزیز من وا...

بذار واست بهتر و راحت تر بگم . مثلا یه بلاک داری و می خوایی حتما بره سمت راست، در صورتی که در مرورگرهای مختلف اینور اونور می زنه . برای این کار به اون قسمت از کد نویسی می گی ، آقا این استایل حتما باید اینطرف باشه و بهش اولویت بیشتری می دی ، حالا دیگه بالا بری پایین بیایی از جاش تکون نمی خوره و مثل یه بچه ی خوب سر جاش می شینه .

با به روز شدن مرورگر ها یواش یواش این خاصیت (important ) نیست و نابود شده و دیگه کمتر کسانی هستند که این از روش استفاده می کنند.

اگر کسی هم به شما بد رسونده نیازی به عصبانیت نیست ، شما بزرگتری کوتاه بیا :لبخند:

یه چیز دیگه راجع به کد دوست خوبمون که واسه کمک به شما نوشتن :
استفاده از استایل های مستقیم در تگ ها باعث سنگینی سایت می شه و سرعت لود اولیه آن نسبت به استایل خارجی کمتر هست . خوبه که اولویت بندی نشه و اگر استایلی نوشته می شه به یک صورت باشه ، مثلا css خارجی دیگه داخلی استفاده نشه ==> اینطوری لود سایت سریع تره

موفق باشید
من کلا از خاصیت ایمپورت استفاده نمی کنم.

توی آماری که وب سایت http://gtmetrix.com/ ارائه می ده، استفاده از این خاصیت برای سئو نمره منفی داره.

i-php-i
یک شنبه 15 خرداد 1390, 02:35 صبح
یعنی بجای اینکه توی یه فایل سی اس اس چند نوع کد بذاریم چند فایل سی اس اس بسازیم ؟
شما بهتره که همه کدهای سی اس اس سایتتون رو توی یک فایل خارجی قرار بدید تا هنگام باز شدن صفحات درخواستهای کمتری از سرور بشه.

بجای اینکه از چند فایل استفاده کنید، فقط از یک فایل خارجی استفاده کنید.

r0ot$harp
دوشنبه 16 خرداد 1390, 13:08 عصر
دوست عزیز اگر هم مشکل با بهم ریختن Element ها داشته . می تونی از فایل Reset.css استفاده کنی که در این فایل تمام مقادیر پیش فرض مرورگر 0 می شود .

باتشکر احسان

رضا قربانی
دوشنبه 16 خرداد 1390, 14:39 عصر
دوست عزیز اگر هم مشکل با بهم ریختن Element ها داشته . می تونی از فایل Reset.css استفاده کنی که در این فایل تمام مقادیر پیش فرض مرورگر 0 می شود .

باتشکر احسان

این رو جا انداختین که گوشزد کنین این فایل رو باید قبل شروع کار اجرا کنید و شروع به برنامه نویسی کنی چون بعضی از ریست ها با هم فرق می کنه و اگه در حین قالب نویسی ازش استفاده کنید امکان بهم ریختن 80% می شه .

r0ot$harp
دوشنبه 16 خرداد 1390, 14:51 عصر
این رو جا انداختین که گوشزد کنین این فایل رو باید قبل شروع کار اجرا کنید و شروع به برنامه نویسی کنی چون بعضی از ریست ها با هم فرق می کنه و اگه در حین قالب نویسی ازش استفاده کنید امکان بهم ریختن 80% می شه .

دقیقا . عذر می خوام . بهترین Reseter رو از سایت فکنم Jquery گرفتنم . خیلی عالی هست .

باتشکر احسان

moindev65
دوشنبه 14 آذر 1390, 19:41 عصر
سلام این لینک رو اگه بخونی کاملا متوجه میشی
http://www.electrictoolbox.com/using-important-css