PDA

View Full Version : DBGrid_title

free
چهارشنبه 23 شهریور 1384, 10:05 صبح
سلام دوستان.من یک فرم دارم که دارای یک dbgrid است فرض کنید که چند تا button هم داریم و با کلیک روی هر دکمه dbgrid به جدول خاصی اختصاص داده می شود که هر جدول هم فقط دارای یک فیلد می باشد.مشکل من اینه که می خواهم title مربوط به dbgrid با توجه به جدول مورد نظر تغییر کند.مثلا با کلیک روی button1 باید dbgrid اطلاعات جدول1 را آورده و title column آن تست1 شود.
button1.....................dbgrid=tabel1......... ..........title column=test1
البته در قسمت column_title نام فیلد را می نویسد اما باید فارسی باشد.نمی دانم توانستم منظورم را خوب بگم یا نه.لطفا اگر متوجه شده اید راهنمایی نمایید.

MortezaDelphi
چهارشنبه 23 شهریور 1384, 12:38 عصر
اگر بر روی dbgrid دوبار کلیک کنید لیست ستونها باز میشه. شما در این قسمت می تونید عنوان ستونها را عوض کنید و نام فارسی مورد نظر خودتون را براشون بگذارید .
در موردقسمت اول سووالتون هم شما می تونید کلیه ستونهای موجود برای کلیه جدولهای مورد نظر را ایجاد کنید (با دو بار کلیک کردن برروی grid) و در رویداد onclick متعلق به button مورد نظر کدی بنویسید که خاصیت visible ستونهای مورد نظر را true و بقیه ستونها را false کند. ضمنا چون جدولها با هم تفاوت دارند شما باید خاصیت datasource و fieldname را هم در همون رویداد تغییر بدید.

free
پنج شنبه 24 شهریور 1384, 09:37 صبح
متشکرم.اما اینها را می دانم مشکل من فقط اینه که title مربوط به هر ستون را در کدنویسی تغییر دهم.نمی دانم چنین خاصیتی وجود دارد یا نه؟

چون کوه استوار
پنج شنبه 24 شهریور 1384, 12:16 عصر
فقط کافی توی onclick دکمه‌هات بنویسی

''=:dbgrid1.Columns.Items[1].Title.Caption

که داخل '' می‌تونی اسم ستونت رو بنویسی. در ضمن اگر این عبارت رو دستی تایپ می‌کنی و بعد از Title دات رو زدی و چیزی باز نشد نگران نباش خودت دستی caption رو بنویس کار می‌کنه.

free
شنبه 26 شهریور 1384, 11:51 صبح
متشکرم ولی error میده! فکر می کنم مشکل caption است.

Mohammad Asef
یک شنبه 27 شهریور 1384, 04:42 صبح
اینجوری که معلومه شما اون عدد داخل کروشه یعنی ایندکس رو درست ندادین. چون ایندکس از صفر شروع میشه از اون عددی که دادین یکی کم کنید.

محمد آصف تقوی

free
یک شنبه 27 شهریور 1384, 09:35 صبح
درسته.ممنون!