PDA

View Full Version : سوال: خواندن فایل.

boveiryghasem
سه شنبه 20 اردیبهشت 1390, 16:48 عصر
درود.
من توی برنامه ای که دارم روی یک فایل کار میکنم که اطلاعات Ping ی است که از یک کامپیوتر در شبکه گرفتم حالا من به قسمت های خاصی از این فایل رو میخام مثلا:

69792

قسمت هایی رو که میخام رو قرمز کردم،البته با کد زیر یکارایی کردم ولی مشکل دارم،میتونم خط به خط فایل رو بخونم تا برسم مثلا به Packets: Sent = 100, Received = 100, Lost = 0 (0% loss), ولی میخام با این کد روی فایل های گوناگون کار کنم و اطلاعاتشون هر دفعه تغییر میکنه چکار کنم.؟

Mr'Jamshidy
سه شنبه 20 اردیبهشت 1390, 18:27 عصر
برای Received یک مثال میزنم دیگه برای هر قسمتش خواستی خودت میتونی کدش رو بنویسی
در ضمن نیازی هم نیست که خط به خط فایل رو بخونی

Dim StartPos, intLen As Integer
StartPos = InStr(1, Data, "Received = ", vbTextCompare) + 11
intLen = InStr(StartPos, Data, ",", vbTextCompare) - StartPos
MsgBox Mid(Data, StartPos, intLen)

جایگزین Data یک متغیر بزار که اون اطلاعاتی که تو نوتپد بالا نشون دادی رو تو خودشت داشته باشه (یعنی از فایل خونده باشه)
به جای "Received = " هم میتونی هر قسمتی رو که دنبالش میگردی بنویسی فقط هواست باشه اون + 11 طول متغیره
و بجای "," هم میتونی مشخص کنی که تا کجا اطلاعات رو برات بخونه یا به اصطلاح دیگه طول متغیرت رو مشخص میکنی

اگر مشکلی داشتی بگو سورس بزارم

موفق باشی

daniyal_1363
پنج شنبه 22 اردیبهشت 1390, 11:24 صبح
درود.
من توی برنامه ای که دارم روی یک فایل کار میکنم که اطلاعات Ping ی است که از یک کامپیوتر در شبکه گرفتم حالا من به قسمت های خاصی از این فایل رو میخام مثلا:

69792

قسمت هایی رو که میخام رو قرمز کردم،البته با کد زیر یکارایی کردم ولی مشکل دارم،میتونم خط به خط فایل رو بخونم تا برسم مثلا به Packets: Sent = 100, Received = 100, Lost = 0 (0% loss), ولی میخام با این کد روی فایل های گوناگون کار کنم و اطلاعاتشون هر دفعه تغییر میکنه چکار کنم.؟

سلام

شاید اینجا جای این سوال نباشه
ولی شما چه جوری این فایل txt رو تهیه می کنین ؟

منظورم اینکه چه طوری اطلاعات Ping ی یک کامپیوتر در شبکه رو استخراج میکنین ؟
ممنون میشم یه مثال برام بزارین :بوس:

quiet_programmer
پنج شنبه 22 اردیبهشت 1390, 15:29 عصر
با سلام.

ping 4.2.2.4 >c:\1.txt

با استفاده از < میتونی خروجی متنی هر فایل اجرایی در کامندپرامپت رو به جای مانیتور داخل فایل بریزی.

daniyal_1363
دوشنبه 26 اردیبهشت 1390, 11:29 صبح
سلام
خیلی ممنون
من فکر میکردم یا این کار میشه میزان Sent و Received سیستم رو اندازه گرفت ول مثل اینکه نمیشه ؟:ناراحت:

Mr'Jamshidy
دوشنبه 26 اردیبهشت 1390, 20:31 عصر
برای اندازه گیری میزان Send و Receive که از پینگ استفاده نمیکنن

البته پیشنهاد میکنم دیگه بحث رو ادامه ندید و تاپیک در مورد سوالتون باز کنید و برای فهمیدن میزان ارسال و دریافت میتونید از سورسی که میزارم استفاده کنید

daniyal_1363
یک شنبه 01 خرداد 1390, 12:01 عصر
برای اندازه گیری میزان Send و Receive که از پینگ استفاده نمیکنن

البته پیشنهاد میکنم دیگه بحث رو ادامه ندید و تاپیک در مورد سوالتون باز کنید و برای فهمیدن میزان ارسال و دریافت میتونید از سورسی که میزارم استفاده کنید

سلام

ممون از توجه شما

ولی...

فایلی که شما گذاشتین خودم تقریباً یک سال پیش برای تعیین میزان Sent و Received بعلاوه چند نمونه دیگه توی این تایپیک (نام تاپیک: میزان واقعی Send & Receive (http://barnamenevis.org/showthread.php?211778-%D9%85%DB%8C%D8%B2%D8%A7%D9%86-%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9%DB%8C-Send-amp-Receive&)) گذاشتم ، ولی متاسفانه این برنامه ها میزان دقیق رو محاسبه نمیکنه و یک مشکل بزرگ واسه من داره - برنامه که قراره بسازم فقط میخواد میزان Sent و Received از اینترنت رو محاسبه کنه ولی این برنامه روی سیستم شبکه اگه فایلی از سیستم ها دیگه هم جابه جا بشه رو با Sent و Received اینترنت جمع میزنه ، در اصل میزان Sent و Received LAN رو میده

Mr'Jamshidy
یک شنبه 01 خرداد 1390, 18:10 عصر
سلام

ممون از توجه شما

ولی...

فایلی که شما گذاشتین خودم تقریباً یک سال پیش برای تعیین میزان Sent و Received بعلاوه چند نمونه دیگه توی این تایپیک (نام تاپیک: میزان واقعی Send & Receive (http://barnamenevis.org/showthread.php?211778-%D9%85%DB%8C%D8%B2%D8%A7%D9%86-%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9%DB%8C-Send-amp-Receive&)) گذاشتم ، ولی متاسفانه این برنامه ها میزان دقیق رو محاسبه نمیکنه و یک مشکل بزرگ واسه من داره - برنامه که قراره بسازم فقط میخواد میزان Sent و Received از اینترنت رو محاسبه کنه ولی این برنامه روی سیستم شبکه اگه فایلی از سیستم ها دیگه هم جابه جا بشه رو با Sent و Received اینترنت جمع میزنه ، در اصل میزان Sent و Received LAN رو میده

خوب دیگه اینجاست که شما باید خلاقیت از خودتون نشون بدید و یک تغییراتی در برنامه ایجاد کنید که اون چیزی بشه که شما میخوای

اما خوب ایندفه من به جای شما این کار رو انجام دادم

برنامه رو طوری تنظیم کردم که اول برنامه ازتون سوال میکنه که دوست دارید کدوم کانکشن چک بشه؟
اگر از اینترنت Dial-up یا ADSL در حالت Bridge استفاده میکنید که خوب کانکشنی که ساختید رو انتخاب میکنید و مشکلتون حل میشه در اغیر اینصورت (یعنی اینترنت شما کانکشن مجزا نداشته باشه و با تنظیم IP به اینترنت متصل شده باشید ...! خوب کاری از دست این پروژه بر نمیاد)

موفق باشید
------------
ویرایش:

در ضمن یادم رفت بگم این سورسی که برات گزاشتم رو خودت تو همون تاپیکی که لینک کردی بزار تا بقیه هم ازش استفاده کنن چون کسی که برای این برنامه جست و جو بزنه خواندن فایل رو جست و جو نمیکنه

البته ببخشید که زحمتش افتاد گردن شما

موفق باشید

daniyal_1363
یک شنبه 15 خرداد 1390, 12:19 عصر
سلام
ممنون از توجه شما

ولی مشکل پا برجاست ....
ادامه بحث رو با توجه به موضوع تایپک به این آدرس (نام تاپیک: میزان واقعی Send & Receive (http://barnamenevis.org/showthread.php?211778-%D9%85%DB%8C%D8%B2%D8%A7%D9%86-%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9%DB%8C-Send-amp-Receive&)) می برم

منتظر جوابتون هستم