PDA

View Full Version : مبتدی: ذخیره متنها و عکس های یک سایت در دیتابیس

reza_edu
سه شنبه 20 اردیبهشت 1390, 16:19 عصر
سلام به مهندسان گرامی من برنامه نویس اپلیکیشن هستم و میخوام یه وبسایت واسه خودم تستی بنویسم بعد از کلی صحبت بادیگران تصمیم بر این شد که ASP کار کنم حالا این میون از بعضی از دوستان شنیدم که تمام اطلاعات سایت و متن هاشون رو داخل دیتابیس ذخیره میکنن ! درست میگن ؟ یعنی یه سایت مثل دیجیکالا هم همین کار رو میکنه؟ خوب اینکار اگه انجام میشه چه مزیتی داره اگه ممکنه یکم راهنمائی کنید روشن شم با تشکر.

jaykob
سه شنبه 20 اردیبهشت 1390, 17:55 عصر
سلام به مهندسان گرامی من برنامه نویس اپلیکیشن هستم و میخوام یه وبسایت واسه خودم تستی بنویسم بعد از کلی صحبت بادیگران تصمیم بر این شد که ASP کار کنم حالا این میون از بعضی از دوستان شنیدم که تمام اطلاعات سایت و متن هاشون رو داخل دیتابیس ذخیره میکنن ! درست میگن ؟ یعنی یه سایت مثل دیجیکالا هم همین کار رو میکنه؟ خوب اینکار اگه انجام میشه چه مزیتی داره اگه ممکنه یکم راهنمائی کنید روشن شم با تشکر.

سلام

بحث ذخیره موارد داخل دیتابیس بسته به برنامه نویس دارد بعضی جا ها می شه از xml استفاده کرد و کلی موارد دیگه برای ذخیره کرد عکس هم شما بهتره که عکس را بر روی فضای مورد نظر آپلود کنید و سپس آدرس عکس را داخل یک فیلد ذخیره و در مکان های مورد نیاز فراخوانی کنید .

karim orooji
سه شنبه 20 اردیبهشت 1390, 20:03 عصر
ذخیره عکس در sql2005 (http://barnamenevis.org/showthread.php?285322-ذخیره-عکس-در-sql2005)

reza_edu
چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390, 09:39 صبح
سلام ممنون از هردو عزیزانی که پاسخ دادن ،مسئله من نحوه ذخیره سازی یا ذخیره متن نیست . اما درمورد گفته زیر
عکس هم شما بهتره که عکس را بر روی فضای مورد نظر آپلود کنی
خوب میخواستم بدونم که سرعت کدوم حالت بیشتره اینکه از دیتابیس مورد نظر خودمون بخونه یا اینکه از یک آدرس لینک. اگه از دیتابیس خودمون باشه ترافیک سایت این میون چه وضعیت یا حالتی داره .

یه مسئله دیگه این طور که متوجه شدم پس این روش امکان داره ؟ آخه صریح نگفتید . اگه بازدید کنندگان سایت رو در روز 100000 نفر درنظر بگیریم کدوم روش بهتر جواب میده ؟ سرعت لود اطلاعات در کدوم حالت بهتر هست؟

ممنون میشم پاسخ بدید.