PDA

View Full Version : تعیین version و build یک نرم افزار طراحی سایت

maryam_272
چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390, 14:25 عصر
با سلام خدمت اساتید
من در حال طراحی یک نرم افزار تحت وب هستم سوالی که برام مطرح هست اینه که چطوری می تونم برای نسخه های نرم افزارم version تعیین کنم مثلا version 2.3.0.1 build 1345
و اینکه version یا build امکان این را دارد که بصورت Automatic مقدار بگیرند
منتظر راهنماییهای شما هستم

maryam_272
یک شنبه 25 اردیبهشت 1390, 13:52 عصر
من کلی جستجو کردم این دستور رو پیدا کردم
dim StrVersion as string=[String].Format("Version: {0}<br>Dated: {1}", System.Reflection.Assembly.GetExecutingAssembly(). GetName().Version.ToString(), System.IO.File.GetLastWriteTime(System.Reflection. Assembly.GetExecutingAssembly().Location).ToShortD ateString())

البته در فایل AssemblyInfo.vb تنظیمات رو به این شکل انجام دادم
<Assembly: AssemblyVersion("1.1.0.*")>
با این فرمول شماره version را درست نمایش میده اما درباره شماره build یکم مشکل دارم یعنی نمی دونم چطوری بصورت اتوماتیک شماره build را بدست بیارم

Mostafa_Dindar
یک شنبه 25 اردیبهشت 1390, 20:34 عصر
سلام ،

نسخه نرم افزار دست شماست ، این استراتژی شماست که تعیین کنید از چه استانداردی برای Versioning استفاده کنید . ولی برای Build کافی است بر روی پروژه راست کلیک کرده و Property گرفته ، برروی زبانه Application کلیک کرده ، و در نهایت بر روی دکمه Assembly Information استفاده کنید . در پنجره باز شده مطابق شکل مقدار دهی کنید و پروژه رو دوباره Rebuild کنید .

موفق باشید 69952

maryam_272
دوشنبه 26 اردیبهشت 1390, 10:39 صبح
نسخه نرم افزار دست شماست ، این استراتژی شماست که تعیین کنید از چه استانداردی برای Versioning استفاده کنید . ولی برای Build کافی است بر روی پروژه راست کلیک کرده و Property گرفته ، برروی زبانه Application کلیک کرده ، و در نهایت بر روی دکمه Assembly Information استفاده کنید . در پنجره باز شده مطابق شکل مقدار دهی کنید و پروژه رو دوباره Rebuild کنید .
lممنون که وقت گذاشتید و به سوال من پاسخ دادید درسته که تعیین نسخه دست ماست اما میشه یه قسمتهاییش رو به صورت خودکار تعیین کرد اگر به این آدرس مراجعه کنید http://stackoverflow.com/questions/1168279/asp-net-version-build-number
توضیحاتی درباره ورژن و Builld داده که من برای اینکه بقیه دوستان هم متوجه بشن اینجا توضیح میدم
شما می تونید دز فایل AssemblyInfo.vb یا AssemblyInfo.cs تنظیمات مربوط به ورژن رو انجام بدید
[assembly:AssemblyFileVersion("1.0.*")]
با توجه به اینکه برای Build * را قرار داده با تغییر هر یک از عددهای major و minor عدد Build به طور خودکار تغییر می کند و عدد Build تعداد روزهایی که از سال 2000 گذشته را نمایش می دهد و عدد Revision تعداد ثانیه های از نیمه شب گذشته را نمایش می دهد