PDA

View Full Version : نحوه تاثیر برنامه نوشته شده روی ic و این که cpu چگونه یک برنامه را پردازش میکند؟

programmerman
پنج شنبه 22 اردیبهشت 1390, 14:15 عصر
سلام من احمد 21 ساله دانشجوی رشته نرم افزار.خیلی دلم میخواد با سختار واحد پردازشگر مرکزی بیشتر آشنا بشم وبدونم چجوری برنامه ها رو اجرا میکنه.البته با مطالعاتی که داشتم از کتاب مدارهای منطقی یه چیزایی دستم اومد ولی بازم دقیقا نفهمیدم.مثلا نمیدونم یک فلیپ فلاپ چگونه یک مقدار دودویی رو داخل خودش دخیره میکنه؟ البته میدونم که از دو تا گیت nand یا nor ساخته شده.لطفا اگر میشه ساختار یک فیلیپ فلاپ یا لچ رو رسم کنید و راجه به ورودی های set و reset و کلاک پالس یک توضیح خیلی روان وساده ای بدید تا بفهمم راجع به ساختار پردازشگر مرکزی هم اگه توضیح بدید ممنون میشم

علیرضا حسن زاده
پنج شنبه 22 اردیبهشت 1390, 19:34 عصر
کتاب معماری کامپیوتر دکتر سپیدنام تاحدی متوسط به بالا عملکرد CPU رو توضیح داده البته اگه نسخه بروز روهم مطالعه کنید بهتره چون کتابی که پیشنهاد کردم ترجمه کتاب معماری کامپیوتر موریس مانو هست که نسخه زبان اصلیش بروزه ولی اگه همین کتاب ترجمه رو هم بخونی بد نیست

nameely
پنج شنبه 22 اردیبهشت 1390, 19:49 عصر
با سلام خدمت شما دوست عزیز :

کتاب زبان ماشین رو هم به اضافه ی همان معماری که دوستمان پیشنهاد کرد رو هم بخونید بد نیست

اسم کتاب : زبان ماشین و اسمبلی از دکتر حسن سید رضی

با تشکر