PDA

View Full Version : مشکل استفاده از sql بعد از آپلود

BestFriend
جمعه 23 اردیبهشت 1390, 00:17 صبح
با سلام من چه طوری میتونم بانک اطلاعاتیم رو به سایت بشناسونم (دیتا بیس با sql2005 تو خود ASP.net ساخته شده) تا بتونه از DB استفاده کنه؟ کنترل پنل من helm هست. sql2008 هم روش نصبه و فایل های DB رو تو پوشه ی wwwroot/App_data کپی کردم . دیگه باید چه کار کنم؟

با تشکر.

arta.nasiri
جمعه 23 اردیبهشت 1390, 00:29 صبح
تو کنترل پنل فکر کنم یک جایی واسه ایجاد دیتابیس باشه از اونجا یک دیتابیس جدید ایجاد کن ( البته قبلش باید یک User از همونجا ایجاد کنی ) بعدش دیتابیست رو به دیتابیسی که رو سرور ساختی آپلود کن

و بعد از آپلود هم از ConnectionString زیر استفاده کن.

Data Source=myServerAddress;Initial Catalog=myDataBase;Integrated Security=SSPI;User ID=myUsername;Password=myPassword

کد واضحه ولی بازم توضیح میدم :
myServerAddress : نام سروری که SqlServer رو اون نصب هست ( به صورت پیشفرض localhost )
myDataBase : نام دیتابیسی که ساختی از کنترل پنل
myUserName : نام User که ساختی
myPassword : رمز عبور User که ساختی

از این سایت هم میتونی کمک بگیری http://www.connectionstrings.com/

BestFriend
جمعه 23 اردیبهشت 1390, 11:12 صبح
سلام من کارایی رو که گفتید انجام دادم و کانکشنم هم این شد:

<add name="DataBaseConnectionString" connectionString="Data Source=fourteen.ir;Initial Catalog=40102_database;User Id=XXXX;Password=XXXX;" providerName="System.Data.SqlClient"/>

ببینید این کانکشن درسته؟
یه سوال دیگه فایل های دیتابیس رو چه طوری بهش بشناسونم؟

با تشکر.

arta.nasiri
جمعه 23 اردیبهشت 1390, 13:27 عصر
سلام

مقدار Data Source رو برابر localhost قرار بدین.
بعدش اینم اضافه کنید : Integrated Security=SSPI

BestFriend
سه شنبه 27 اردیبهشت 1390, 14:43 عصر
سلام
من برنامه را با asp.net 2 و sql2005 نوشتم اما رو هاستم sql2008 نصبه مشکلی پیش نمیاد؟
یه سوال دیگه فایل های دیتابیس رو باید چه طوری بهش بشناسونم؟ آیا فقط تو فولدر app_data کپی کنم کافیه یا کار دیگه ای هم باید انجام بدم؟

این هم کانکشن هست:

<add name="DataBaseConnectionString" connectionString="Data Source=localhost; Integrated Security=SSPI; Initial Catalog=40102_database;User Id=40102_shirmohammadi;Password=ugdadvlplnd;" providerName="System.Data.SqlClient"/>

با تشکر.

BestFriend
سه شنبه 27 اردیبهشت 1390, 23:10 عصر
چرا کسی جواب نمیده؟

karim orooji
سه شنبه 27 اردیبهشت 1390, 23:31 عصر
سلام
بانک برنامه رو به پوشه app_data ببر
طبق کد زیر فقط اسم بانک و اسم connectionStringرو عوض کم

<add name="mysql" connectionString="Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\bankdata.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True" providerName="System.Data.SqlClient"/>