PDA

View Full Version : دانلود مستندات اندروید

hesamy2004
جمعه 23 اردیبهشت 1390, 13:57 عصر
یکی از بزرگترین مشکلات برنامه نویسان اندروید در داخل ایران عدم دسترسی آنها به سایت اندروید برای دریافت فایلها و دسترسی به مستندات اندروید برای برنامه نویسی است. پس از تلاش چند روزه موفق شدم اکثر صفحات این سایت -که به برنامه نویسی برای اندروید مربوط است – را دانلود کنم تا شما بتوانید بطور آفلاین به این صفحات دسترسی داشته باشید و مطالب مورد نیازتون رو از آن بدست آورید. بنابراین سعی من بر آن بوده تا بیشتر صفحات developer.android.com را دانلود کنم. این صفحه از ۶ تب یا قسمت تشکیل شده است که عبارتند از: Home – SDK – Dev Guide – References – Resources – Videos – Blog

برای برنامه نویسی دو قسمت از همه مهمتر است که آن دو صفحات Dev Guide و References می باشند. البته با آزمایشی که من بعد از دانلود صفحات کردم، تمام صفحات مربوط به این بخشها دانلود شده بود، اگرچه نمیتوانم ضمانت کنم تمام صفحات دانلود شده باشد. صفحه SDK هم اطلاعات خوبی راجع به SDK دراختیارتان میگذاره ولی مشکلش اینجاست که، از اونجاییکه شما این صفحات را آفلاین نگاه میکنید، نمیتوانید از لینکها چیزی دانلود کنید، مگر اینکه لینک مورد نظرتان را کپی کنید و در آدرس بار paste کنید.

به نظر من این فایل چیزه خوبی از آب در اومده و حتماً ارزش دانلود کردن داره تا بتونید از اون بعنوان مرجع استفاده کنید. انشالله که شما هم بتونید ازش خوب استفاده کنید.

راهنمایی: بعد از دانلود فایل (که بصورت zip. است)، آنرا در قسمتی از کامپیوتر اکسترکت کنید. در داخل این فولدر، یک فایل html به نام default.htm وجود دارد. این فایل را اجرا کنید. در صفحه ای که باز می شود یک لینک وجود دارد (http://developer.android.com/) که البته به یکی از فولدرها اشاره میکند، بر روی آن کلیک کنید تا صفحه اصلی developer.android.com را ببینید.

تذکر ۱: اگر لینک فوق اجرا نشد باید نام فولدر مورد نظرتان را به download تغییر دهید و به درایو C کامپیوتر انتقال دهید. یعنی ابتدا یک فولدر در درایو C کامپیوترتان با نام download بسازید و سپس فایل Zip.ی که دانلود کردید را به داخل آن منتقل کنید. سپس بر روی فایل زیپ راست کلیک کنید و از منوی باز شده بر روی extract here کلیک کنید. حال default.htm را اجرا کنید.

تذکر ۲: اگر به هر دلیلی نخواستید فایلها را در درایو C برزید و یا فولدری با آن نام ایجاد کنید، مشکلی نیست. فایل Zip. را در هر محلی از کامپیوتر که خواستید بریزید و اکسترکت کنید. برای اجرای صفحه اصلی، در فولدر اصلی برنامه دنبال فولدری به نام developer.android.com بگردید و داخل آن بروید. سپس یکی از فایل های default.htm یا index.html را اجرا کنید.

تذکر ۳: این صفحات را در ۴ مرورگر IE, Opera, Chrome و FireFox تست کردم. بهترین نتیجه را Opera و بعد از آن IE نشان دادند. و دو مرورگر دیگر این مشکل را داشتند که درست صفحات اسکرول نمیشد. بنابراین پیشنهاد من استفاده از Opera ست.

برای دانلود بر روی این لینک کلیک کنید (http://www.kamalan.com/)

amironline
چهارشنبه 13 مهر 1390, 14:14 عصر
لطفا لینک رو اصلاح کنین، من تو سایت هم نتونستم چنین فایلی پیدا کنم

powerboy2988
پنج شنبه 14 مهر 1390, 15:04 عصر
ممنون از زحماتتون...

اما از کجا میشه دانلود کرد؟؟؟

hesamy2004
جمعه 15 مهر 1390, 19:06 عصر
اگر از پنل "دسته ها" بر روی "ابزارهای اندروید" کلیک کنید، صفحه مربوطه پیدا میشود :)

لینک: http://www.kamalan.com/?p=696