PDA

View Full Version : انتخاب زبان PHP (این معایب درست هستند ؟)

Mohammad_Neo
جمعه 23 اردیبهشت 1390, 20:43 عصر
با سلام

دوستان من یه تحقیق کوچیکی در رابطه با php کردم گفتن چون اسکریپ های اون توی سیستم درخواست دهنده پردازش می شن به خاطر همین سرعت باز شدن کمی داره ولی asp برعکس این قضیه است و سرعت باز شدنش صفحاتش بیشتره در صورتی که من خودم به تجربه دیدم که سرعت php بیشتر هست !
حالا با توجه به این که این تاپیک رو روی تالار php زدم لطفا جدای از تعصب جواب منو بدین و واقعا وقت گذاری توی php توی ایران لااقل ارزش داره ؟!
در کل مزایاش بیشتر از asp.net هست یا نه ؟
شکل جدید تالار برنامه نویس همش با php هست ؟
با تشکر

ALIREZA121
شنبه 24 اردیبهشت 1390, 00:37 صبح
منظورتون از سیستم درخواست دهنده چیه؟ اگه منظور کلاینته که این حرف اشتباه است!!php زبان سمت سروره و در سرور اجرا میشه نتیجه اش به کلاینت انتقال پیدا میکنه!
کلا سرعت اجرای کد بیشتر به مهارت کدنویس ربط داره اینکه کدنویس با توجه به شرایط کد رو بهینه کنه مهمترین فاکتور در زمان اجرای کد است

امیـرحسین
شنبه 24 اردیبهشت 1390, 02:22 صبح
من، شما و همه‌ی کاربران PHP و ASP.NET که در این فروم و فرومهای دیگه توی سر و کله هم میزنند که این بهتره اون بدتره هیچ کدوم با بن بستهای این زبانها برخورد نکردند!
جایی که PHP بطور محسوسی بد عمل کنه یا ASP.NET ناکارآمد بشه خیلی خیلی خیلی خاص و حرفه‌ای هست! به این راحتی ها به چشم نمیاد. هر دوی این زبانها دوره های نقص رو پشت سر گذاشتند و دیگه نمیشه کاراییشون رو مقایسه کرد چون تکامل پیدا کردند.
در هر صورت. من به شخصه برام تجربه شده که سیستمهای Open Source سیستمهای خوبی هستند. درسته که من مستقیما از خصوصیت متن‌باز بودن PHP استفاده نکردم ولی این خصوصیت باعث میشه که اونهایی که توانایی و سوادش رو دارند راه رو برای ما هموار کنند! مثلا کامپایلر Hip-Hop که فیسبوک ارائه داده فقط از این طریق قابل انجام بود و مطمئن باشید روی نسلهای بعدی PHP اثر مثبت میذاره.

eshpilen
شنبه 24 اردیبهشت 1390, 09:36 صبح
سرعت و اینا زیاد مهم نیست. چون سرعت هردو در بیشتر کاربردها در بازهء قابل قبول قرار داره بنظرم!
بقول دوستان در کاربردهای خاص و معدودی هست که با بن بست ها روبرو بشیم.
الان چیزی که از نظر تجاری مهمتر هست نه سرعت در اجرا، بلکه سرعت در برنامه نویسی هست.

رضا قربانی
شنبه 24 اردیبهشت 1390, 09:48 صبح
خیلی در این موارد ها بحث شده . من خودم به شخصه php کار می کنم - php هزینه ی بیشتری داره و وقت بیشتری هم تلف می شه ولی از اون طرف ASP بر عکس این قضیه عمل می کنه .
سرعت لود php خیلی بهتر از ASp هست ، اما اینم باز مربوط به برنامه نویس و قالب نویسی می شه که نمی شه گفت php سرعت load بالایی داره.