PDA

View Full Version : مقاله: دروغ سئو، کم توجه بودن طراحان ایرانی یا قدرت زیاد موتورهای جستجو

i-php-i
جمعه 23 اردیبهشت 1390, 23:49 عصر
اگه توی اینترنت در مورد سئو سرچ کنید، می بینید که این اصول ساده اما موثر رو طوری جلوه دادن که انگار یه رشته دانشگاهی هست !

من از سایتهایی مثل گوگل، یاهو و ام اس ان که می شه گفت بخش زیادی از ترافیک اینترنت رو به خودشون اختصاص دادن تست گرفتم. به این صورت که آدرس هر کدوم از این سایتها رو یبار با استفاده از www و یبار هم بدون استفاده از www وارد کردم. نتیجه این بود که همه این سایتها طوری طراحیشدن که www رو به آدرس خودشون اضافه می کنن.

بعد از این رفتم سراغ سایتهای معروف ایرانی مثل بلاگفا، میهن بلاگ و کلوب. دیدم که طراحی این سایتها به گونه ای هست که هم با www و هم بدون www باز می شن. سراغ چند سایت ناشناخته هم رفتم و دیدم که اونها هم مثل سایت بلاگفا و کلوب هستن.

سوالی که پیش می یاد اینه که آیا رعایت این اصول ساده انقدر سخته که سایتهای کمی از اونها استفاده می کنن؟

حالا فرض کنید که یه هکر زبده یا یه گروه هکری بخوان بیان و توی سایتهای ما یه چرخی بزنن و حفره های سایتهای ما رو پیدا کنن. بنظرتون چه اتفاقی ممکنه بیافته؟

دوستان عزیز این اصول سئو که انقدر روش تبلیغ می شه و انقدر هم کم بهشون توجه می شه کلا چند راه حل ساده هستن که طراحان وب سایت باید وب سایتهای خودشون رو بر اساس این اصول طراحی کنن.

مثلا www رو حتما به آدرس لینک اضافه کرد، index.php رو از انتهای لینک حذف کرد. لینکها رو بصورت کاربر پسند طراحی کرد.

متا تگها رو به جا و بموقع استفاده کرد. برای عکسها خاصیت rel رو اضافه کرد.

از فایلهای سی اس اس و جاوا اسکریپت خارجی استفاده کرد.

صفحات خطا مثل 404-403-500 رو طراحی کرد.

استفاده از فایل robots.txt و نقشه سایت.

با استفاده از htaccess فایلها رو زیپ کرد و به سمت کلاینت ارسال کرد.

و چندتا اصول دیگه.

لطفا این اصول رو رعایت کنید.

binyaft
شنبه 24 اردیبهشت 1390, 11:45 صبح
www برای کار کردن سشن هست به نظرم ! برای سئو کاربردی نداره ، موتور جستجو اگه نتونه با www یا بدون www سایت رو ایندکس کنه که دیگه موتور نیست !
البته شنیدم تو گوگل رنک www تاثیر داره !

بعد سئو چه ربطی داره به امنیت!؟

alonemm
شنبه 24 اردیبهشت 1390, 12:00 عصر
باسلام:
درباره WWW که میشه در وب سرور ست کرد که اگر وجود هم نداشت به لینک اضافه شود.
و برای سئو هم در کل ارزش صفحه به طور کل به این موارد هست:
متن سرچ شده در متاتگ Keyword-description و در تگ Title و در تگ Body وجود داشته باشد. (بقیه موارد در مراحل بعدی تست میشوند توسط موتور جستجو ها)

موفق باشید.

i-php-i
شنبه 24 اردیبهشت 1390, 13:13 عصر
البته شنیدم تو گوگل رنک www تاثیر داره !
بله تاثیر مستقیم داره.

موتور جستجو اگه نتونه با www یا بدون www سایت رو ایندکس کنه که دیگه موتور نیست !
این قدرت موتورهای جستجو رو می رسونه، اما موتور جستجو هر صفحه ای رو ایندکس می کنه ولی رنکینگ صفحات باهم مختلف هستن.

بعد سئو چه ربطی داره به امنیت!؟

وقتی سئو سایتهای ما انقدر پایینه، حتما امنیت سایتها هم به همین اندازه پایین هست.

متن سرچ شده در متاتگ Keyword-description و در تگ Title و در تگ Body وجود داشته باشد. (بقیه موارد در مراحل بعدی تست میشوند توسط موتور جستجو ها)
وقتی سایتهایی مثل گوگل، یاهو و ام اس ان به موجود بودن www توی لیننکشون حساس هستند، حتما موجود بودن www توی لینک باید اهمیت داشته باشه.

binyaft
یک شنبه 25 اردیبهشت 1390, 09:46 صبح
وقتی سئو سایتهای ما انقدر پایینه، حتما امنیت سایتها هم به همین اندازه پایین هست.
به نظرم دلیل خوبی نیست!

i-php-i
یک شنبه 25 اردیبهشت 1390, 12:33 عصر
به نظرم دلیل خوبی نیست!
خودم هم به طور صد در صد این رو قبول ندارم. ولی اگه یه سایت طوری طراحی شده که اصول ساده و شناخته شده رو رعایت نکرده، می شه احتمال داد که اصول امنیتی رو هم راعایت نکرده باشه.

yakouza
یک شنبه 25 اردیبهشت 1390, 17:37 عصر
به نظرم دلیل خوبی نیست!
کاملا موافقم