PDA

View Full Version : استفاده از HyperLink در DataList

ParWin
سه شنبه 22 مهر 1382, 13:40 عصر
بسم الله النور
سلام. من می خوام از hyperLink در DataList استفاده کنم و Text آن را برابر با مقداری از پایگاه داده و NavigateUrl آن را برابر با مقدار دیگری از پایگاه داده ام قرار دهم (یک آدرس)
اما وقتی صفحه را اجرا می کنم Text ها را درست نشان می دهد ولی خاصیت HyperLink بودن آن از بین رفته و لینک نمی دهد.( شده مثل یک لیبل )
در ضمن برای Bind کردن داده ها از خاصیت DataBinding در DataList استفاده کرده ام.
به نظر شما مشکل از چیه؟
راستی یه چیز دیگه ، چکار میشه کرد تا DataList مقادیر موجود در یک Label تنهای وابسته به پایگاه داده ها را به صورت پیوسته و جدولی نشان دهد، آخه من وقتی اجرایش می کنم لیبل ها به صورت پراکنده و با فاصله نشان داده می شوند.
ممنونم

Vahid_Nasiri
سه شنبه 22 مهر 1382, 20:54 عصر
1- خودتان باید لینک را با استفاده از تگ های HTML مانند a href و غیره بسازید. کار مشکلی نیست. فقط ایده ی آن مهم است
2- همیشه در فورم های خودتان سعی کنید استفاده از html table را برای نظم بخشیدن به صفحه فراموش نکنید.

ParWin
چهارشنبه 23 مهر 1382, 12:57 عصر
Besme lahe noor
salam. yani yek labele Aadi begozaram ke TEXTe an <A href=... /A> bashad? va filde NAM va Address ra dar an bekar bebaram?
Ideye khoobist mamnoon.
amma soale dovom : man faghat mikhaham yek Fild az dade-haye DataBase mara dar DataGrid neshan dahad na chand ta va maghadire mokhtalefe in Fild az DataBase ra dar yek jadval biavarad.
masalan nam-haye karbarane yek site ra az DataBase khande va dar DataGrid dar jadvali vahed neshan dahad na baraye har kodam yek jadvale 1 selooli.
montazere pasokh hastam.
bebakhshid Finglish neveshtam , KAMBOODE EMKANATe dige!

Vahid_Nasiri
چهارشنبه 23 مهر 1382, 19:51 عصر
کمبود امکانات در مورد فارسی نویسی حقیقتا قابل قبول نیست.

در مورد دیتاگرید :
AutoGenerateColumns آنرا false کنید و سپس روی گرید کلیک راست نمایید. پراپرتی بیلدر را انتخاب کنید و چند ستون template را اضافه کنید. باید با استفاده از بایند کردن داده به ستون مربوطه و ویرایش آن کار نمایید که خودش در حد یک مقاله است.
یک سری به آدرس هایی که من در مورد مقالات دیتاگرید گذاشته ام بزنید. datagrid‌و template ها را مطالعه کنید.