PDA

View Full Version : سوال: ایجاد سیستم گزارش سازی در سی شارپ

amir65gh
شنبه 24 اردیبهشت 1390, 13:07 عصر
سلام به همه مهندسان عزیزابزاری در بعضی از نرم افزار ها وجود داره بنام گزارش ساز که نمونه عملی اون در نرم افزار مالی همکاران سیستم موجود هست.کاربر میتونه بیاد و گزارش خودش را از جداولی که در این سیستم لیست شده بسازه و بر مبنای اون گزارش ، فرمتی برای چاپ طراحی کنه.آیا کسی با این سیستمها کار کرده و طریقه اظافه کردن اونو به نرم افزار که نوشته میشه را میدونه؟ممنونم از کمک و راهنمائیتون

ns4098
دوشنبه 22 خرداد 1391, 21:37 عصر
دوستان حرفه ای کسی هست که جواب این بنده خدا رو بده؟منم سیستم گزارش ساز همکاران رو دیدم و اتفاقا همین سوال رو داشتم

ممنون میشیم اگه کسی جواب این سوال و بده ؟ آیا کامپوننت آماده ای هست برای این کار؟

راستی خود همکاران در نرم افزار منابع انسانی که با Net. نوشته شده از این کامپوننت که با دلفی نوشته شده استفاده کرده پس حتما کار راحتی نبوده که در net. بسازه.

خیلی مشتاقم حرفه ای های سایت نظرشونو اعلام کنند.

NasimBamdad
دوشنبه 22 خرداد 1391, 22:10 عصر
منم این رو نیاز دارم . در واقع با عبارت " فرم ساز و یا گزارش ساز " معروف هست در برنامه های HIS بیمارستانی

کاربر می تواند گزارش خود را تنظیم کند . مثلا جای ستون ها و از چه مواردی گزارش بگیرد . از نظر دستورات SQL مشکلی نیست ، اما چه طوری یک گزارش را سفارشی می کنند .

اگر کسی بلد هست ، من حاظرم برایش هزینه کنم !

ns4098
دوشنبه 22 خرداد 1391, 22:45 عصر
دوستان اگه بخوان میتونم تحلیل دقیق تری از سیستم گزارش ساز همکاران ارائه کنم باشد که موثر افتد.

baratiebi
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1392, 09:04 صبح
دوستان عزیز برای این کار میبایست اولا تنمامی جداول و فیلد های آنها و ایندکسها و غیره در جداول مربوططه در بانک اطلاعاتی نگهداری شود تا از آنها بتوان فرم یا گزارش تهیه کرد
در مرحله بعد برا یایجاد فرم از اطلاعات موجود فیلدها و نع آنها وخوانده شده و فرم پویایی توسط برنامه نیسی ایجاد می شود که باید از حلقه استفاده نمود.
برا یگزارشات هم می بایست گزارشات را در مسیر برنامه ذخیره کرد و همچنین اطلاعات آن را در جدولهایی در بانک اطلاعاتی ذخیره نمود و بصورت پویا با زخوانی کرد

NasimBamdad
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1392, 12:31 عصر
دوستان عزیز برای این کار میبایست اولا تنمامی جداول و فیلد های آنها و ایندکسها و غیره در جداول مربوططه در بانک اطلاعاتی نگهداری شود تا از آنها بتوان فرم یا گزارش تهیه کرد
در مرحله بعد برا یایجاد فرم از اطلاعات موجود فیلدها و نع آنها وخوانده شده و فرم پویایی توسط برنامه نیسی ایجاد می شود که باید از حلقه استفاده نمود.
برا یگزارشات هم می بایست گزارشات را در مسیر برنامه ذخیره کرد و همچنین اطلاعات آن را در جدولهایی در بانک اطلاعاتی ذخیره نمود و بصورت پویا با زخوانی کرد

این یک نمای کلی هست ، اگر مثالی بزنید خیلی خوب میشه .

یک کد کوچولو !

mohammad973
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1392, 12:35 عصر
سلام دوستان . درباره Microsoft Reporter ( یا Microsoft Report Viewer) و تنظیمات پیشرفته اون سرچ کنید ، حتما مطالب خوبی گیرتون میاد .

ns4098
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392, 23:14 عصر
راستی یکی از دوستامو دیدم چند روز پیش گفت که تونسته نرم افزار گزارش ساز همکاران رو بصورت مستقل از سیستم استخراج کنه یعنی شما خودت میتونی به نرم افزارتون اضافه کنید.البنه چند تا جدول هم توی دیتابیستون باید ایجاد کنید که اسکریپت اونو هم اماده کرده.

alias136790
جمعه 27 اردیبهشت 1392, 00:11 صبح
فکر کنم برای گزارش سازی باید از برنامه های گزارش ساز خاص استفاده کنین.چون بصورت پیش فرض از کریستال ریپورت برای گزارش استفاده میشه، که امکان گزارش سازی کاربر وجود نداره.
خواستین بهم پیام بدین.