PDA

View Full Version : سوال: فیلتر کردن رکورد در کریستال ریپورت

knight-rak
یک شنبه 25 اردیبهشت 1390, 02:19 صبح
سلام
من یه دیتابیس دارم که دارای تعدای فیلد هست که مهم ترینش که برای فیلتر استفاده میکنم ID هستش

برای ارتباط برنامه با دیتابیس از ADO استفاده میکنم و به شی Datagrid متصل کردم برای نمایش

فیلتر کردن برای دیتاگرید جواب میده و کامل هستش مثلا Id های زیر 20 رو نمایش میده

حالا توی کریستال ریپورت من یه گزارش توسط خود برنامه جدا گانه آماده کردم از طریق بانک و حالا می خوام توی VB ازش استفاده کنم
خوب میام و اون فایل ریپورت رو به وی بی اضافه میکنم و خودشم که تنظیمات اولیه رو انجام میده

_* حالا سوال اینجاست که چطور بیام برای گزارش فیلتر قرار بدم که مثل دیتاگرید که زیر 20 رو نشون میداد گزارش هم فقط زیر 20 رو برای چاپ نمایش بده و بفرسته برای پرینت

طبق سرچی که انجام دادم به یه جاهایی فکر کردم رسیدم ولی جواب نداد و همون مقادیر کلی رو توی گزارش نشون داد و اصلا فیلتر نشد

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید که چطور ریپورت رو فیلتر کنم

soheila_1643
یک شنبه 25 اردیبهشت 1390, 02:35 صبح
سلام
من یه دیتابیس دارم که دارای تعدای فیلد هست که مهم ترینش که برای فیلتر استفاده میکنم ID هستش

برای ارتباط برنامه با دیتابیس از ADO استفاده میکنم و به شی Datagrid متصل کردم برای نمایش

فیلتر کردن برای دیتاگرید جواب میده و کامل هستش مثلا Id های زیر 20 رو نمایش میده

حالا توی کریستال ریپورت من یه گزارش توسط خود برنامه جدا گانه آماده کردم از طریق بانک و حالا می خوام توی VB ازش استفاده کنم
خوب میام و اون فایل ریپورت رو به وی بی اضافه میکنم و خودشم که تنظیمات اولیه رو انجام میده

_* حالا سوال اینجاست که چطور بیام برای گزارش فیلتر قرار بدم که مثل دیتاگرید که زیر 20 رو نشون میداد گزارش هم فقط زیر 20 رو برای چاپ نمایش بده و بفرسته برای پرینت

طبق سرچی که انجام دادم به یه جاهایی فکر کردم رسیدم ولی جواب نداد و همون مقادیر کلی رو توی گزارش نشون داد و اصلا فیلتر نشد

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید که چطور ریپورت رو فیلتر کنم

کریستال ریپورت یه بخش select expert داره که با راست کلیک کردن و انتخاب منوی report و بعدش select expert قابل دسترسه. از این بخش استفاده کن میتونی هر فیلتری رو هر فیلدی بذاری

ali190
یک شنبه 25 اردیبهشت 1390, 09:21 صبح
سلام
میتونی data source کریستال ریپورتت رو به adodc ت وصل کنی

knight-rak
یک شنبه 25 اردیبهشت 1390, 12:41 عصر
از هردوی شما دوستان ممنون که پساخ دادید

سلام
میتونی data source کریستال ریپورتت رو به adodc ت وصل کنی

راستش علی جان من اومدم از همین روش استفاده کنم ولی جواب نداد همون صفحه مجددا رفرش میشد و اصلا رکورد ها فیلتر نمی شد !!!!
اگر زحمتی نیست میشه لطف کنی و راهنمایی کنی و بگی که چطور میشه کامل این کار رو انجام داد

_ * راستش یه مشکلی هم هستش که نمیدونم شاید من چون اطلاعاتم کم هستش فکر میکنم مشکله در هر صورت من با اینم مشکل دارم که این ریپورت من به یه بانک وصل میشه ولی از دوتا جدول مجزا استفاده میکنه اینو گفتم چون وقتی ریپورت رو به ADO داریم متصل میکنیم یه قسمتی که سورس رو تنظیم میکنیم اسم اون ADO رو میدیم اگر اینطور باشه فقط به یه table وصل میشه
+ _ نوع ریپورت ساخته شده هم مهمه برای این روش ADO { منظورم همون نوع کانکشنی هست که داخل کریستال همون اول برای پیدا کردن بانک و تیبیل استفاده میشه هستش

ممنون میشم اگر کمک کنید چون یه برنامه ای نوشتم و فقط 1 ماه هستش که برنامه رو تحویل ندادم بخاطر همین مشکل
پیشاپیش تشکر

knight-rak
دوشنبه 26 اردیبهشت 1390, 04:07 صبح
دوستان یه کمکی برسونید کارم بد جوری گیر هستش پروژه رو میخوام تحویل بدم ولی هنوز این قسمت تموم نشده

knight-rak
سه شنبه 27 اردیبهشت 1390, 15:50 عصر
so body help me
so body help me
دوستان کمک کنید کارم خیلی گیره
soheila_1643 (http://barnamenevis.org/member.php?29793-soheila_1643):
دوست عزیز این کاری که میگید رو انجام دادم ولی فقط تو محیط طراحی میشه شرط اعمال کرد البته من فقط تو خود کریستال تونستم از این روش جواب بگیرم ولی تو ویژال جواب نداد
در کل تا جایی که من تونستم پیش برم فقط محدود یه مقدار دهی میشد و هیچ راهی واسه اینکه از یه تکست باکس مقدار دهی بشه شرط پیدا نکردم
در هر صورت از شما ممنونم

دوستان کمک کنید

vbhamed
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390, 09:55 صبح
سلام

لطفا جستجو كنيد چون چندين بار جواب داده شده
تو اين مثال هم فيلتر اعمال شده و هم مسير بانك اطلاعاتي و مسير فايل گزارش رو از داخل برنامه مي‌تونيد تنظيم كنيد

knight-rak
دوشنبه 02 خرداد 1390, 01:40 صبح
فعلا تست نکردم ولی مطمئنا کارم رو میتونه راه بندازه

ممنون از همگی اگر مشکلی داشت مزاحم میشم

موفق باشید ....