PDA

View Full Version : سوال: گرفتن مقدار DropDownList و textbox از GridView

ARC
یک شنبه 25 اردیبهشت 1390, 16:48 عصر
سلام
من با دستور زیر مقدار DropDownList که در Edit یک GridView هست رو میخام بگیرم ولی در حالی که DropDownList مقدار داره مقدار برکشتی رو null میده .
میشه راهنمایی کنید مشکل کجاست؟

DropDownList DDL = (DropDownList)GridView1.FindControl("DropDownList1");

و بعد با دستور DDL.SelectedValue این مقدار رو به یک پارامتر که مربوط به یک دستور SQL هست میدم ولی میگه مقدار DDL.SelectedValue برار با null هست. حتی مقدار DDL.SelectedItem رو هم null میده.

sam166
یک شنبه 25 اردیبهشت 1390, 16:51 عصر
یه سری به تاپیک زیر بزن
من هم همین سوال رو دارم
http://barnamenevis.org/showthread.php?286957-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%85%D9%82%D8%AF%D8%A7%D8%B1-DropDownList1-%D8%A7%D8%B2-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D9%88

karim orooji
یک شنبه 25 اردیبهشت 1390, 17:11 عصر
سلام
این متغییر رو در برنامه بزار

Dim rowEdit As GridViewRow = GridView1.Rows(e.RowIndex)

و با توجه به این متغییر شی مورد نظر رو در گرید پیدا کن
مثال

Dim int_number As String = CType(rowEdit.FindControl("lit_number"), Literal).Text

ARC
دوشنبه 26 اردیبهشت 1390, 15:41 عصر
سلام
این متغییر رو در برنامه بزار

Dim rowEdit As GridViewRow = GridView1.Rows(e.RowIndex)

و با توجه به این متغییر شی مورد نظر رو در گرید پیدا کن
مثال

Dim int_number As String = CType(rowEdit.FindControl("lit_number"), Literal).Text

سلام ممن.ن از راهنمایی شما میشه لطف کنید و این کد رو به C# بنویسید؟

karim orooji
دوشنبه 26 اردیبهشت 1390, 21:55 عصر
سلام
شما هم لطف کنید به این صفحه برید کد رو به زبون مورد نظر تبدیل کنید (http://www.developerfusion.com/tools/convert/csharp-to-vb/)

Himalaya
سه شنبه 27 اردیبهشت 1390, 02:36 صبح
سلام

من با دستور زیر مقدار DropDownList که در Edit یک GridView هست رو میخام بگیرم ولی در حالی که DropDownList مقدار داره مقدار برکشتی رو null میده .
میشه راهنمایی کنید مشکل کجاست؟

DropDownList DDL = (DropDownList)GridView1.FindControl("DropDownList1");

دستتون درد نکنه
ولی ارور Object refrence میده

باز هم ارور
Object reference not set to an instance of an object.

کدی که من استفاده میکنم اینه
protected void GridView2_RowCommand(object sender, GridViewCommandEventArgs e)
{
if (e.CommandName == "ok")
{
DropDownList drp = (DropDownList)GridView2.TemplateControl.FindContro l("DropDownList1");
Label2.Text = drp.SelectedItem.Text;
}
}

خوب با این روش اگه به dropdown دسترسی پیدا کنید، باید تعجب کرد. مثل این میمونه که به یکی (برنامه) بگید من تو تهران (گرید) دنبال یه نفر میگردم (drop)، تنها سرنخی هم که دارم اینه که میدونم پلاک خونش مثلا 43 هستش (اون دراپ تو گریده). حالا برید واسم پیداش کنید. سوال اینجاس که تو کدوم منطقه و محله (سطر) باید دنبالش بگردم.
شما وقتی یه dropdown یا هر کنترل دیگه ای رو تو گرید قرار میدید اون کنترل تو همه سطر ها ایجاد میشه. واسه دسترسی بهش باید مشخص کنید که تو کدوم سطر دنبال کنترل مورد نظر میگردید. (حالا تو حالت معمولی یا تو حالت edit فرقی نداره)

DropDownList DDL = (DropDownList)GridView1.Rows[1].FindControl("DropDownList1");
Label1.Text = DDL.SelectedItem.Text;

alireza.tofigh
شنبه 14 خرداد 1390, 13:13 عصر
دوست عزیز من هم همین مشکل رو دارم، ولی من توی فرم ویو یه تیبل دارم که توی اون میخوام یه لیبل رو پیدا کنم که نال بر می گردونه،
چه جوری باید آدرس بدم؟!

Label lblID = (Label)frv_ShowNews.FindControl("lblID");