PDA

View Full Version : مشکل در نصب آپاچی

babak869
پنج شنبه 24 شهریور 1384, 21:15 عصر
با سلام
من سرور آپاچی رو نصب کردم.ورژن اون apache_2.0.54-win32-x86-no_ssl.msi است و نسخه MySQL 4.01.msi رو هم نصب کردم نسخه php من
php-5.0.4-Win32.zip است اما این خطا رو هنگام اجرای سرور آپاچی دارم لطفا کمک کنید و بگید که مشکل من چیه
متشکرم

oxygenws
جمعه 25 شهریور 1384, 03:26 صبح
وب سرور هایی که رو سیستمت هست (اعم از آپاچی یا IIS یا ...) uninstall کن. (یا کلا غیر فعال کن)

babak869
جمعه 25 شهریور 1384, 08:37 صبح
با سلام
من فقط وب سرور آپاچی رو نصب کردم اما موقع نصب Mysql از من شماره پورت خواست و پیش فرض اون 3306 بود آیا این ربطی به مشکل من داره یا نه و در ضمن من از این روش برای نصب استفاده کردم محبت کنید ببینید آیا ایراد از روش نصب من بوده یا نه

oxygenws
شنبه 26 شهریور 1384, 03:11 صبح
این doc رو از کجا آوردی؟؟
مشکلی نداره.
و مطمئن باش شما قبلا یه نرم افزاری اجرا کردی که رو پورت 80 داره شنود می کنه، احتمالا IIS یا یک پروکسی سرور یا ...

babak869
شنبه 26 شهریور 1384, 13:22 عصر
سلام
این doc رو از یک سایت گرفتم .اینم توضیحاتش!!!!!!
امید متقی راد
OXYGEN Web Solutions
http://www.oxygenws.com
البته من یک قسمتش رو آوردم و بقیه رو حذف کردم که حجمش کمتر بشه.
من هیچ برنامه خاصی ندارم که از پورت استفاده کنه اما آنتی ویروس مک آفی دارم به نظر شما ممکنه از اون باشه.البته یکبار به طور کامل php و آپاچی رو نصب کردم و درست کار می کرد اما همین که MySQL رونصب کردم دیگه آپاچی استارت نشد و Faild پیغام می داد.دوباره همه رو Uninstall کردم و فقط php وآپاچی رو نصب کردم اما دیگه اجرا نشد که نشد البته به راحتی از Easyphp میتونم استفاده کنم و هیچ مشکلی نداره اما میخوام که خودم بصورت دستی نصب کنم در ضمن ورژن php برنامه Easyphp قدیمیه و 4.03 است و من دوست دارم که 5 رو نصب کنم.
ممنون میشم اگه راهنمییم کنید

oxygenws
شنبه 26 شهریور 1384, 14:18 عصر
:) خود ایزی پی اچ پی وب سرور داره، احتمالا اون اجرا شده.
توی task manager، هر چی Apache داری رو از بین ببر.

موفق باشی.

پ.ن: اون مطلبی که فرستادی رو هم من نوشته بودم!!

babak869
شنبه 26 شهریور 1384, 21:52 عصر
سلام
ممنون از توجهت.می دونم که اون مطلب رو شما نوشتی به همین دلیل اگه دقت کنی من جلو توضیحاتم از !!!! استفاده کردم.یعنی می دونم که نوشته شماست دستت درد نکنه عالی توضیح دادی.
من برنامه Easyphp رو روی یک ویندوز دیگه م نصب کردم چون روی سیستم 2 تا Win Xp دارم.اما روی اون یکی هیچی نصب نیست دیگه کفری شدم چون یه بار نصب شد و کار کرد اما بعد از نصب MySQL دیگه کار نکرد.من همه رو Uninstall کردم و مجددا نصب کردم و دیگه MySQL رو نصب نکردم.حالا ممکنه با همون یه بار نصب پورتی رو به خودش اختصاص بده و دیگه آزاد نکنه؟؟!!! و اگه اینطوره چطور میتونم یه پورت مورد استفاده یه برنامه رو از اختیار اون خارج کنم یا میشه که پورتی رو که آپاچی نصب میشه عوض کنم؟
ممنونم

oxygenws
یک شنبه 27 شهریور 1384, 12:04 عصر
اگه اینطوره چطور میتونم یه پورت مورد استفاده یه برنامه رو از اختیار اون خارج کنم یا میشه که پورتی رو که آپاچی نصب میشه عوض کنم؟
این سوال رو در بخش ویندوز بپرس. تو لینوکس اش رو بلدم، ولی تو ویندوز نه!!

babak869
یک شنبه 27 شهریور 1384, 23:33 عصر
ممنونم دوست عزیز
حتما یک تاپیک در اون قسمت باز می کنم
موفق باشید

babak869
دوشنبه 28 شهریور 1384, 23:05 عصر
سلام امید جان
بازم ممنونم از کمک هایی که کردی.من بالاخره فهمیدم مشکل از کجا بود البته تاپیک جدیدی نزدم و خودم فهمیدم که وقتی SQL Server 2000 رو نصب میکنی از پورت 80 استفاده میکنه و من چون این برنامه رو نصب داشتم ایراد می گرفت و با Uninstall کردن اون مشکلم حل شد
با تشکر فراوان