PDA

View Full Version : سوال: وارد کردن اطلاعات همزمان روی یک فایل اکسس

IMANAZADI
دوشنبه 26 اردیبهشت 1390, 11:27 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز و گرامی
یک سوال خیلی مهم و فوری دارم لطفا تمامی اساتید و دوستان گرامی راهنمایی کنید .:اشتباه:
من یک شبکه workgroup توی خونه بوسیله دو کامپیوتر درست کردم
حالا میخوام یک فایل اکسس را طوری قرار بدم که همزمان دو تا کامپیوتر بتونن اطلاعات وارد این فایل کنند و یا یکی اطلاعات وارد کنه و یکی بتونه حذف کنه
توی اینترنت سرچ زدم گفته شده اکسس همچین قابلیتی داره که بتونه چند نفر همزمان دیتانتری کنند .
ممنون میشم کامل و جامع راهنمایی کنید خیلی مهمه برام:تشویق:
فایل اکسس هم یک table با دو فیلدنام و نام خانوادگی در نظر بگیرید
خیلی ممنون
با تشکر:تشویق:

bita_ziba77
دوشنبه 26 اردیبهشت 1390, 14:25 عصر
با سلام
در رابطه با ساخت اينترفيس و استفاده همزمان از برنامه پست هاي زيادي وجود دارد كه با جستجو مي توانيد به آنها دسترسي داشته باشيد.

با تشكر

IMANAZADI
دوشنبه 26 اردیبهشت 1390, 15:37 عصر
دوست عزیز سرچ کردم ولی تمام موضوع ها بر می گرده به اینکه بخوای از SQL SERVER استفاده کنی من نمیخوام SQL SERVER نصب کنم میخوام بدونم از طریق خود اکسس میشه یا نه
میشه در مورد SPLIT دوستان توضیح بدند

IMANAZADI
سه شنبه 27 اردیبهشت 1390, 07:16 صبح
کسی نیست راهنمایی کنه ؟

AMIBCT
سه شنبه 27 اردیبهشت 1390, 09:21 صبح
كار خاصي لازم نيست انجام بديد

فايل بانك رو در يه شاخه‌ي قابل دسترسي در شبكه قرار بديد كه هر دو كامپيوتر بهش دسترسي داشته باشن

حالا با مسير شبكه از هر جا كه خواستيد فايل رو باز كنيد

به دليل مبتدي بودن قفل‌هايي كه Access روي بانك ايجاد مي‌كنه اگه تعداد كاربران زياد بشه
امكان برخورد با Timeout در برنامه‌هاتون افزايش پيدا مي‌كنه و حتي امكان ايجاد نقطه‌ي مرگ وجود داره

ولي براي دو كاربر مشكلي نبايد باشه

amir179
سه شنبه 27 اردیبهشت 1390, 10:17 صبح
شما دوتا فایلتونو رو هر دو سیستم کپی کنید
حالا یکی از سیستمها رو به عنوان سرور قرار بده و فایل اکسس را روی کامپیوتر بعدی که سرور نیست باز کن
بعد tabelتو حذف کن
حالا مسیر زیرو برو :
External Data/Import/Access/Link To The Data Source By Crating A Linked Table
حالا آدرس فایل اکسسی رو که روی سیستم اولیت قرار دادی بده
بعد Tableتو انتخاب کن
از این پس با هر کدوم از سیستمها کار کنی تمامی اطلاعات در سرورت ذخیره میشه ، منوط به اینکه سرور روشن باشه ( ولی نیازی نیست فایل اکسس باز باشه )

amir91
سه شنبه 27 اردیبهشت 1390, 17:23 عصر
با دو فایل امکان داره
از طریق option خود برنامه اکسس هم می توانی در قسمت advanced در بخش advanced گزینه shared را انتخاب کنی