PDA

View Full Version : سوال: متن کامل خبر در GridView (ادامه مطالب یا ...)

golnouri
دوشنبه 26 اردیبهشت 1390, 13:19 عصر
با سلام و عرض ادب
دوستان یک GridView در سایتم دارم که نقش نمایش اخبار سایتم و به عهده داره و اطلاعات Database Access رو نشون میده. حالا من می خواهم توی هر پست فقط تیتری از خبر و نشون بده و یک لینکی یا ... وجود داشته باشه که هنگامی که کاربر کلیک کرد متن کامل اون خبر و نمایش بده.
روشهای مختلفی رو با جستجو پیدا کردم امامی خوهم روشی ساده و قابل فهم ودوستان برام توضیح بدن.

b.paseban
دوشنبه 26 اردیبهشت 1390, 13:53 عصر
سلام .
شما میتونید از querystring استفاده کنید.درباره ی این مساله توی سایت زیاد بحث شده.یه سرچ بزنید گیر میاد.

ferankyy
سه شنبه 27 اردیبهشت 1390, 17:55 عصر
ابتدا یه Linkbutton میزاری داخل GridView بعدشم :

SqlDataSource1.ConnectionString = co;
SqlDataSource1.SelectCommand = "Select ID,Titr,Datee From TableName";
SqlDataSource1.DataBind();
GridView1.DataBind();
Clconnect conn = new Clconnect();
conn.Connect();
SqlCommand comm = new SqlCommand("SELECT LEFT(Titr, 100) as gg From TableName", conn.conn);
SqlDataReader reed = comm.ExecuteReader();
Clconnect cnn = new Clconnect();
cnn.Connect();
SqlCommand cmm=new SqlCommand("Select Count(ID) as cnt From TableName",cnn.conn);
SqlDataReader red=cmm.ExecuteReader();
red.Read();
int cot=Convert.ToInt32(red["cnt"]);
String[] tit=new String[cot];

int i = 0;
while (reed.Read())
{

tit[i] = Convert.ToString(reed["gg"]);
i++;
}
int yy=0;
foreach (GridViewRow cc in GridView1.Rows)
{
if(yy>i)
{
}
else
{
LinkButton lnk = (LinkButton)cc.FindControl("lnktitr");
lnk.Text = tit[yy].ToString() + "<font color=red> [نمایش جزئیات]</font>";
yy++;
}
}

conn.Close();
cnn.Close();

majnun
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390, 00:15 صبح
خالت کلی اینکار اینه دوست من ، شما در درون گرید ویو دو دطلاعات را از بانگ میگیرید یکی id خبر و دیگری تیتر خبر

حالا یک هایپرلینک درون پرید دارید که متنش همون تیتر خبر هست و برای آدرسش id خبر را به یک آدرس صفحه کدئری میزاری و به هایپرلینک بایند میکنی

مثلا اینجوری

آیدی خبر =1

shownews.aspx?id=1

بعد در صفحه دوم این آیدی را از کوئری استرینگ میگیرین و از بانک بقیه اطلاعات خبر را میخونید

در مورد پاسخی که دوستم بالای این پست داده هم اینکه ، لینک باتن باعث میشه با هربار کلیک صفحه پست بک بخوره و این اصلا اصولی نمیباشد

یا زهرا سلام الله علیها

ferankyy
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390, 09:22 صبح
در مورد پاسخی که دوستم بالای این پست داده هم اینکه ، لینک باتن باعث میشه با هربار کلیک صفحه پست بک بخوره و این اصلا اصولی نمیباشد

یا زهرا سلام الله علیها

با سلام خدمت شما
ببخشید ولی وقتی روی Linkbutton کلیک میشه ID خبر با QueryString ارسال میشه به صفحه بعد و ...

من نمیدونم کجاش اصولی نیست ، اگه میشه بیشتر توضیح بدید