PDA

View Full Version : سوال: چطور می تونم از طریق code-behind به کنترلهای html دسترسی داشته باشم؟

dontspeak
سه شنبه 27 اردیبهشت 1390, 12:32 عصر
سلام
من میخوام توی صفحه مقدار یه تکس باکس html رو تغییر بدم اونم از طریق code-behind چطور می تونم؟

alonemm
سه شنبه 27 اردیبهشت 1390, 12:43 عصر
باسلام:
برای این کار یک ID و بعد گزینه :

runat="server"

رو اضافه کنید.
حالا در Code-behind با نام ID که براش در نظر گرفتید میتونید بهش دسترسی داشته باشید.

dontspeak
سه شنبه 27 اردیبهشت 1390, 12:55 عصر
به نظر شما درسته که من برای اینکه صفحه سایتم سبک بشه اغلب از کنترل html استفاده کنم و بعد جایی که نیاز بود این کار شما رو انجام بدم یا از همون اول از کنترلهای asp استفاده کنم؟

r0o0yaaa
سه شنبه 27 اردیبهشت 1390, 16:53 عصر
کاملا حرفتون درسته ، که از کنترل های html استفاده کنید و جایی که لازمه asp . چون کنترل های asp سایت رو خیلی سنگین میکنه و سایت مورد نظر دیر load مشه .

kabir_eng
سه شنبه 27 اردیبهشت 1390, 19:57 عصر
کاملا حرفتون درسته ، که از کنترل های html استفاده کنید و جایی که لازمه asp . چون کنترل های asp سایت رو خیلی سنگین میکنه و سایت مورد نظر دیر load مشه .
فرمایش شما صحیح ولی در کل آن چنان باعث افزایش محسوسی نمیشه که بشه گفت سنگین شدن ولی
برای اینکه بشه seo رو خوب لحاظ کرد هیچ چیزی جای کنترل های html رو نمیگیره

majnun
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390, 00:42 صبح
برای کنترل های دات نتی که نیاز به حفظ مقدار بعد از پست بک صفحه شدن را ندارید حتما

ویو استیت و تم رو فالس کنید ، هرچه ویو استیت صفحاتتون کمتر باشه بهتره ، درون گرید هم هرچه میتونید از کنترل اچ تی ام ال ، من خودم تقریبا نود درصد کنترلهای درون گریدم اچ تی ام ال هست ، مگر اینکه نیاز به لینک باتن باشه ....