PDA

View Full Version : سوال: وصل نشدن دیتابیس بعد از اتقال پروژه به کامپیوتری دیگر

omega_pc
سه شنبه 27 اردیبهشت 1390, 14:01 عصر
من تو webconfig تو بخش connection string چی بنویسم تا پروژم تو سیستمهای دیگه بدون مشکل به دیتابیس وصل بشه؟

mehrdad85
سه شنبه 27 اردیبهشت 1390, 14:23 عصر
سلام

خوشحالم دوست خوبم تا اینجا میدونی که داخل Webconfig باید تغییرات اعمال کنی خیلی خوبه
کار خیلی سختی نیس برو داخل فایل webconfig و connectionString را پیدا کنه
احتمالا دوتا connectionString داری یکیشون مال خود Asp باید باشه یعنی خودش ایجاد کرده(البته فکر میکنم این در حالتی اتفاق میافته که از membership استفاده کردی) از این نکته بگذریم
یکی از connectionString ها را اگه خوب دقت کنی

<connectionStrings>
<add name="ApplicationServices" connectionString="data source=.\SQLEXPRESS;Integrated Security=SSPI;AttachDBFilename=|DataDirectory|\asp netdb.mdf;User Instance=true"
providerName="System.Data.SqlClient" />
<add name="RegistrationConnectionString" connectionString="Data Source=serverName;Initial Catalog=Registration;Integrated Security=True"
providerName="System.Data.SqlClient" />
</connectionStrings>

به کد بالا دقت کن
اون connectionString ای که گفتم نمیخاد کاری به کارش داشته باشی در کد بالا اولین connection String هستش
اما میریم سراغ connectionString دوم

datasource را باید تغییر بدی و اونو مساوی با اسم سرور بذاری اما چون تو سرور نداری و میخای روی کامپیوتر خودت run کنی باید computerName را برابر datasource قرار بدی
امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم

باز اگه درست نشد خوشحال میشم بتونم راهنمایی کنم

موفق و موید باشید

rana-writes
سه شنبه 27 اردیبهشت 1390, 15:05 عصر
سلام

توی وب کانفیگ این کد رو بذارین

<connectionStrings>
<add name="ConnectionName" connectionString="Data Source=(local);Initial Catalog=DataBaseName;Integrated Security=True" providerName="System.Data.SqlClient"/>
</connectionStrings>

connectionNamٍe: اسم دلخواهیه که شما برای کانکشنتون تعریف میکنین
Data Source = (local) همون سیستمیه که شما توش قرار دارین اگه بخواین به سرورتون تو هاست وصل بشین اینجا به جای کلمه local آی پی سرور رو میذارین
initial catalog : نام دیتابیستونه
اگه بخواین به سرور یا هاست وصل بشین نیاز به یوزر نیم پسورد داره که اینجا احتمالا شما اینو نمیخواین

موفق باشین