PDA

View Full Version : چند سوال کلی در مورد نوشتن یک اسکریپت آپلود سنتر با asp.net

shervinrv
سه شنبه 27 اردیبهشت 1390, 17:10 عصر
سلام دوستان
ابتدا امیدوارم سوالو جای خوبی مطرح کرده باشم
من میخوام یه سایت آپلود سنتر بنویسم
حالا اول کار چند تا سوال کلی دارم :
1- خب مسلما یه سایت آپلودسنتر ممکنه چندین سرور بخواد . آیا میشه اسکریپت رو یه سرور نصب بشه و بقیه سرور ها فقط کار ذخیره اطلاعات رو انجام بدن؟ یا باید اسکریپت رو همه سرور ها نصب بشه ؟ نمیخوام الان بگید چیکار باید بکنم فقط بگید میشه یا نه
طوری که من یه جایی تو قسمت ادمین بذارم و بشه توش سرور جدید اضافه کرد که در موقع لزوم برنامه از سرور های مختلف استفاده کنه

2- آیا در صورتی که سرور php هم ساپورت کنه میشه بین .net و یه اسکریپت آماده php ارتباط برقرار کرد ؟
مثلا تو این سایت آپلود سنتر بخوام یه قسمتی برای لیچ بذارم و برای لیچ یه سرور دیگه داشته باشم که اسکریپت لیچ روش نصبه . آیا میشه بین این سایتم و اون اسکریپت لیچ روی یه سرور دیگه ارتباط برقرار کرد ه کاربر اینجا درخواست بده و نرم افزار خودش ببره تو اون سرور و وارد اون اسکریپت php بکنه و نتیجه رو بیاره اینور ؟

فعلا اینارو دوستان اگه جواب بدن ممنون میشم

arta.nasiri
سه شنبه 27 اردیبهشت 1390, 20:52 عصر
سلام

1 - بله امکان پذیر هست، شما میتونید تو یکی از سرورها اسکریپت اصلی رو پیاده کنید. تو بقیه سرورها مثلا میتونید با نوشتن یک وب سرویس کوچک و پیاده کردن اون در هر یک از سرورهای فرعی فایلی رو توسط سرور اصلی بهش ارسال کنید و اونم رو سرور فرعی ذخیره کنه.

طوری که من یه جایی تو قسمت ادمین بذارم و بشه توش سرور جدید اضافه کرد که در موقع لزوم برنامه از سرور های مختلف استفاده کنه
تو این روشی که گفتم چیزی رو که میخواهید رو میتونید براحتی پیدا سازی کنید.

2- بله میشه!