PDA

View Full Version : صفحه بندی گرید ویو

masud8002k
سه شنبه 27 اردیبهشت 1390, 21:19 عصر
دوستان
وقتی با ویژوال استدیو با سی شارپ دات نت طراحی میکنم گرید ویو اطلاعات رو که selectمیکنم نشون میده با اضافه شدن بیستر و بیشتر میشه که میخوام صفحه بندی کنم کلی جستجو کردم هر کس با یه راهی گفته که نتونستم جواب بگیرم من خاصیت allow paginرو trueمیکنم ولی جواب نمیده بعد از این هم باید کاری انجام بدم؟راهنمایی کنید ممنون میشم

karim orooji
سه شنبه 27 اردیبهشت 1390, 21:48 عصر
سلام
یک قسمت برنامه رو جا انداختی در قسمت PageIndexChanging دوباره باید گرید رو به بانک متصل کنی
نمونه مثال:

Protected Sub GridView2_PageIndexChanging(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Web.UI.WebControls.GridViewPageEventArgs) Handles GridView2.PageIndexChanging
Dim dta As New SqlDataAdapter("select * from اسم جدولorder by id desc", con)
Dim ds As New DataSet
ds.Clear()
dta.Fill(ds, "pro")
GridView2.PageIndex = e.NewPageIndex
GridView2.DataSource = ds
GridView2.DataBind()
con.Close()
End Sub

masud8002k
سه شنبه 27 اردیبهشت 1390, 23:56 عصر
مرسی دوست عزیز
فقط کد سی شارپش چطوری میشه؟

majnun
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390, 00:05 صبح
از نظر من اینکار اصلا بهینه نیست ، شما برای نشون دادن 10 تا رکورد در صفحه اول میواین هزار تا رکورد را بخونید و نشون بدین ؟

بهترین کار اینه که شما 10 تا 10 تا از بانک بخونی و هربار نشون بدی

میتونی شماره صفحه را هم از کوئری استرینک بگیری

و برای اینکه بفهمی چند صفحه موجوده ، تعداد رکوردهای صفحه تقسیم بر 10 میشه و میشه تعداد صفحات شما

سوالی هست در خدمتم

یا زهرا سلام الله علیها

masud8002k
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390, 10:36 صبح
ممنون خوب کمی مبتدیانه و بیشتر توضیح بدید کد ها رو چطور بنویسیم راهنمایی کنید مممنون میشم

dontspeak
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390, 12:45 عصر
مسعود جان اگه اشتباه نکنم تو یه دیتابیس داری می خوای اطلاعاتشو توی گرید نشون بدی درسته؟ خوب این اصلا کد نمی خواد. چرا لقمه بپیچونیم. تیبلتو توی محیط design بکش و رها کنخودش یه گرید ویو خوشگل میندازه و تمام تنظیماتشو انجام میده از اسمارت تگ روی گرید ویوت گزینه enable sorting و هر گزینه دیگه ای دوست داشتی فعال کن. اصولا با این ویزارد کار کنی بهتره تا خودت کد بنویسی. اینجوری امن تره در ضمن فکر نکن که گرید ویو فقط همینه کلی کار دیگه توی حالت template می تونی انجام بدی

masud8002k
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390, 14:05 عصر
افرین dontspek
منم همون کار رو میکنم و از اسمارت تگ روی گرید ویوت گزینه enable paginرو true میکنم ولی نشون نمیده و ارور میده که دوست اولمون گفت که این کد رو فراموش کردی بنویسی کد رو با vbگذاشته که منم گفتم اگر کد سی سارپش رو بذاره ممنون میشم و فکر کنم کارم با اون راه می افته

majnun
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390, 14:21 عصر
کی گفته دیزاین بهترین راهه ؟ آسون ترین راه اسمش شده بهترین راه ؟ عجب

karim orooji
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390, 21:09 عصر
کی گفته دیزاین بهترین راهه ؟ آسون ترین راه اسمش شده بهترین راه ؟ عجب
حق با دوستمونه
بهتر برای این کار اطلاعات 10 تا 10 رکورد های رو ازبانک بخونیم و نمایش بدیم در گرید
مثلا اگه در بانک برنامه 5000 رکورد وجود داشته باشه به یک جا خواسته باشم همه رو بریزیم توی گرید مشکلاتی رو درست میکنه
بهتریم راه رو دوستومن جناب majnun (http://barnamenevis.org/member.php?116815-majnun) گفتند