PDA

View Full Version : سوال در مورد دیتا گرید

nafiseh.s
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390, 08:16 صبح
سلام
من یه برنامه جعبه لایتنر کار میکنم.1 جدول تو دیتا بیس دارم.و یه قسمت search.delete,modify در فرمم.میخوام در این قسمت در یه text هر وقت چند حرف وارد میکنم در دیتا بیس بگرده و کلماتی که با اون حروف شروع میشه رو پیدا کنه و کل رکورد مربوط به اون کلمات رو در یه دیتا گرید ویو در فرمم نمایش بده.و برای delete کردن بعد از Search اگر یکی از ردیف های دیتا گرید رو انتخاب کردیم و دکمه delete رو زدیم پاک کنه و این پاک کردنو در دیتا بیس اعمال کنه.و سوال آخرم اینکه یه امکان هم برای تغییر دادن ردیفی که از دیتا گرید ویو انتخاب کردیم داشته باشه چه جوری هست.مرسی از راهنماییتون

bnnoor
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390, 20:56 عصر
سوال اولتون چند تا کد کوچک هست که به راحتی با جستجو کردن توی انجمن پیدا می کنید و سوال اخری رو درست متوجه نشدم .
کد جستجو:
select Fieldname from tablename Where
به عنوان نمونه گذاشتم بعد از Where هم باید شرطتتو بزاری یه سرچ کوچک بکنی حتما چیزای خوبی پیدا میکنی .

barbodsoft.com
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390, 21:17 عصر
بهتره هر سوال رو به صورت جدگانه بپرسی.
و اون دستور select هم باید دارای like باشد تا کلماتی که با اول اسم شروع می شود رو لیست کنه.

Dim b As String = "ba"
Dim str As String = "select * from tablename where fildname like N'%" & b & "'" ' اولش با baشزوع می شود
str = "select * from tablename where fildname like N'%" & b & "%'" 'رکورد های که داخلش ba دارد
str = "select * from tablename where fildname like N'" & b & "%'" ' آخرش با baتمام می شود

جلوی هر دستور select توضیح دادم.