PDA

View Full Version : سوال: آیا تعداد شرطهای زیاد روی سرور بار اضافه ایجاد می کنه؟

i-php-i
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390, 13:40 عصر
من بر اساس یه معماری سه لایه ای دارم یه وب سایت می نویسم. توی این وب سایت یه صفحه هست که نقش کنترل (MVC) رو داره. توی این صفحه برای فراخوانی و نمایش سایر صفحات باید بین 30 تا 50 شرط چک بشه، تا صفحه مورد نظر به کاربر نمایش داده بشه.

سوالم اینه که آیا این تعداد شرط مختلف، بار اضافه روی سرور ایجاد می کنه یا نه؟

alonemm
پنج شنبه 29 اردیبهشت 1390, 12:16 عصر
باسلام:
ببنید اگر شرط ها به صورت درست اعمال شده باشه باری روی سرور نداره:
مثل شرط های اصلی رو در اول پیاده کنید و شرط های دیگر رو داخل بلوک شرط قبلی پیاده کنید (استفاده از IF تو در تو) و در صورت لزوم AND کردن و یا OR کردن چند شرط همسان.

i-php-i
پنج شنبه 29 اردیبهشت 1390, 12:26 عصر
باسلام:
ببنید اگر شرط ها به صورت درست اعمال شده باشه باری روی سرور نداره:
مثل شرط های اصلی رو در اول پیاده کنید و شرط های دیگر رو داخل بلوک شرط قبلی پیاده کنید (استفاده از IF تو در تو) و در صورت لزوم AND کردن و یا OR کردن چند شرط همسان.
من از شرطهای تودرتو استفاده می کنم و سعی می کنم بصورتی عمل کنم که تعداد شرطها کم بشن ولی با این حال الان برای نمایش یه صفحه حداقل 50 شرط مختلف باید چک بشه.

این تعداد شرط باعث کند شدن وب سایت نمی شه؟

ahmad.khaliq
پنج شنبه 29 اردیبهشت 1390, 19:36 عصر
نه عزیز دلم. به هیچ هنوان نگران شرط ها نباش.

عبارات شرطی در محاسبه پیچیدگی الگوریتم یک عدد ثابت به خودشون اختصاص میدن. محاسبه 50 تا دستور هیچ (هیچ!) فشاری روی سرور شما نمیاره.

اما کلا سعی کنید به نحوی برنامه نویسی کنید که درصد خطا پایین بیاد.

i-php-i
پنج شنبه 29 اردیبهشت 1390, 20:22 عصر
نه عزیز دلم. به هیچ هنوان نگران شرط ها نباش.

عبارات شرطی در محاسبه پیچیدگی الگوریتم یک عدد ثابت به خودشون اختصاص میدن. محاسبه 50 تا دستور هیچ (هیچ!) فشاری روی سرور شما نمیاره.

اما کلا سعی کنید به نحوی برنامه نویسی کنید که درصد خطا پایین بیاد.
بعضی از دوستان چیز دیگه ای می گن.

می شه بگید از روی چه مستنداتی این حرف رو می زنید؟

لطفا لینکش رو برام بفرستید تا بتونم مطالعه کنم.

ahmad.khaliq
پنج شنبه 29 اردیبهشت 1390, 23:50 عصر
این مسائل در کتب دانشگاهی وجود داره. میتونید کتاب "ساختمان داده ها و الگوریتم ها" نوشته آقای جعفر تنها رو مطالعه کنید.

ضمنا خودتون هم میتونید این مسئله رو آزمایش کنید.

یک بار برنامه خودتون رو بدون شرط ها اجرا کنید و با تابع microtime زمان اجرای اسکریپت رو دریافت کنید. سپس شرط ها رو به همین اسکریپت اضافه کنید و مجددا زمان اجرا بگیرید. میبینید که تفاوت زیادی نداره.