PDA

View Full Version : چگونگی کار با Drop and Create در sqlserver2008؟

fahime17
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390, 14:34 عصر
سلام دوستان من می خوام رکورد های یکی از جداول دیتابیسم را پاک کنم اما خود جدول از بین نرود و هر زمان که خواستم اطلاعات را با همون ترتیبی که هست برگردونم به جدولم.
ممنون میشم راهنماییم کنید؟

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390, 16:02 عصر
سلام
شما وقتی اطلاعاتی رو از جدول حذف میکنید دیگه راه برگشت نداره.مگر اینکه در یک جدول دیگه insert کنید. بعد با استفاده از دستور DROP یک شی در پایگاه داده از بین میرود . ولی با استفاده از دستور Delete میتوانید محتویات یک جدول رو حذف کنید بدون اینکه ساختار جداول تغییری کنه.

fahime17
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390, 16:10 عصر
بعد با استفاده از دستور DROP یک شی در پایگاه داده از بین میرود . ولی با استفاده از دستور Delete میتوانید محتویات یک جدول رو حذف کنید بدون اینکه ساختار جداول تغییری کنه.
منظور شما اینه که اگه من راست کلیک کنم روی دیتابیس و گزینه اسکریپت بعدم دراپ تو کلیپ بورد را بزنم اون دیتابیس از بین میره؟:افسرده:
مگه با کمک اسکریپت نمیشه محتویات جدول را یه جا دیگه کپی کرد؟

حمیدرضاصادقیان
پنج شنبه 29 اردیبهشت 1390, 09:41 صبح
منظور شما اینه که اگه من راست کلیک کنم روی دیتابیس و گزینه اسکریپت بعدم دراپ تو کلیپ بورد را بزنم اون دیتابیس از بین میره؟:افسرده:
مگه با کمک اسکریپت نمیشه محتویات جدول را یه جا دیگه کپی کرد؟

دوست عزیز من اصلا درمورد Script صحبت نکردم. من تفاوت Delete,Drop رو براتون توضیح دادم.
با اسکریپت در نسخه 2000 شما فقط میتوانستید ساختار دیتابیس رو داشته باشید. ولی در نسخه 2008 امکان تهیه Script از اطلاعات فراهم شد.

Galawij
پنج شنبه 29 اردیبهشت 1390, 10:05 صبح
سلام
یه راه دیگه برای بازیابی اطلاعات پاک شده تون اینه که روی آن جدولتان یک AfterDelete تریگر بنویسید.