PDA

View Full Version : استفاده از caching در سایت خبری

ali_mnkt
پنج شنبه 29 اردیبهشت 1390, 11:46 صبح
با سلام
من در حال طراحی یک سایت خبری هستم و برای بالا رفتن سرعت نیاز دارم از caching استفاده کنم . چون من سرور اختصاصی ندارم سئوال من اینه که شرکت هایی که فضای سرور می دن با caching مشگلی ندارن ؟ آخه همون طور که می دونید استفاده از caching باعث اشغال فضای ram سرور می شه . آیا این شرکت ها اجازه اشغال فضای Ram سرور را می دهند یا خیر و اگر آره چه محدودیا هایی اعمال می کنند ؟ به عنوان مثال استفاده از session هم باعث اشغال Ram سرور می شه و این شرکت ها برای هر session که ایجاد می شه یک تاریخ انقضا به صورت پیشفرض در نظر می گیرن حالا برای caching محدودیت هایی به این صورت وج.د داره یا نه ؟ و کلا دوستانی که از caching استفاده کرده اند به مشگلی بر خوردن یا نه ؟

alonemm
پنج شنبه 29 اردیبهشت 1390, 12:37 عصر
باسلام:
کلا شما میتونید کش رو به 2 صورت انجام بدید:
1- کش کل صفحه که در سربرگ Page انجام میشه.
2- استفاده از شی کش.

در حالت اول بیشتر برای صفحات استاتیک مورد استفاده قرار میگیره و گزینه دوم هم برای دیتاسورس ها.
و برای کش هم در سرور Time Out تعریف میشه که این کار رو خودتون هم از طریق فایل web.config میتونید انجام بدید.

ali_mnkt
پنج شنبه 29 اردیبهشت 1390, 13:24 عصر
باسلام:
کلا شما میتونید کش رو به 2 صورت انجام بدید:
1- کش کل صفحه که در سربرگ Page انجام میشه.
2- استفاده از شی کش.

در حالت اول بیشتر برای صفحات استاتیک مورد استفاده قرار میگیره و گزینه دوم هم برای دیتاسورس ها.
و برای کش هم در سرور Time Out تعریف میشه که این کار رو خودتون هم از طریق فایل web.config میتونید انجام بدید.

مرسی دوست عزیز از راهنماییت اما مشگل من این نیست ، منظور من این بود که اگر شما در پروژه ای از caching استفاده کردید مشگلی با شرکت ارائه دهنده فضا نداشتید ودقیقا همون طور که انتظار داشتید عملیات انجام شد و یا نه بنا بر امنیت سرور شما با محدودیت های در انجام caching مواجه بودید ؟