PDA

View Full Version : سوال: نحوه ی ایجاد مطلب و ادامه ی مطلب

debugger
پنج شنبه 29 اردیبهشت 1390, 13:34 عصر
من وارد کنترل پانل سایتم میشم و در قسمت افزودن مطلب

یک عنوان برای مطلبم می نویسم

دسته ی مطلب موزد نظر را انتخاب می کنم

در یک ادیتور مطلبم را مینوسم

و در زیرش در یک باکس (ادیتور) ادامه ی مطلب را می نویسم

و حالا ثبت می کنم و اطلاعات در دیتا بیس ثبت میشه

حالا میخوام این مطلب را در صفحه ی اول سایتم نشون بدم. به این صورت که مطلب به صورت مربع که بالاش عنوان و داخلش متن مطلب و زیرش هم ادامه ی مطلب نوشته شده باشه

حالا نمی دونم این اطلاعات را چگونه در صفحه ی اول نشون بدم ؟ کمی تحقیق کردم فهمیدم که گرید ویو میشه این کار را انجام داد . اما گرید ویو یک کنترل سمت سرور هست و سایت را سنگین می کند و من فقط یک مطلب رو سایت نشون نمی دم که کمش 10 تا مطلب باید نشون داده بشه (یک راهی بجز گرید ویو میخوام)

در این میان هم نمی دونم ادامه ی مطلب را چطور باید بسازم .و علاوه بر این چیکار کنم که مثلا اگر در کنترل پانل تعیین کردم 10 تا مطلب نشون داده بشه ، فقط 10 مطلب نشون داده بشه و مطالب بعدی به صفحه ی بعدی بره و پایین صفحه پیج بندی بشه

در ضمن من یک مطلب از دستهی یک و یک مطلب از دسته ی دو و ... میخوام توصفحه نشون بدم.

لطفا یه طوری توضیح بدین که ذهن من نسبت به مساله باز بشه و بدونم باید چی کار کنم . اصلا درک درستی از این مساله ندارم

با تشکر فراوان

b.paseban
پنج شنبه 29 اردیبهشت 1390, 14:29 عصر
سلام بر شما.

حالا میخوام این مطلب را در صفحه ی اول سایتم نشون بدم. به این صورت که مطلب به صورت مربع که بالاش عنوان و داخلش متن مطلب و زیرش هم ادامه ی مطلب نوشته شده باشه

خوب شما برای اینکار از gridview و یا datalist میتونی استفاده کنی.ولی grid بهتره.شما باید کار با گرید ویو رو بلد باشین.(میتونی توی قسمت مقالات سایت توی صفحه اول همین فروم بالای صفحه استفاده کنی).
میتونی گرید رو به دیتا بیس وصل کنی و داخل اون توی تگ columns یه ItemTemplate بزاری و طراحی مورد نظر خودت رو انجام بدی.(سعی کن با div طراحی رو انجام بدی تا سرعت لود بالاتر بره و کمتر از table استفاده کرده باشی.

حالا نمی دونم این اطلاعات را چگونه در صفحه ی اول نشون بدم ؟ کمی تحقیق کردم فهمیدم که گرید ویو میشه این کار را انجام داد . اما گرید ویو یک کنترل سمت سرور هست و سایت را سنگین می کند و من فقط یک مطلب رو سایت نشون نمی دم که کمش 10 تا مطلب باید نشون داده بشه (یک راهی بجز گرید ویو میخوام)

همین فروم هم از gridview میتونه استفاده کرده باشه و این کنترل برای نمایش سطر به سطر داده ها بکار میره.اگر میخواهی توی هر سطر چند سطر از دیتا بیس رو نمایش بدی میتونی از datalist استفاده کنی.
تعداد نمایش هم بستگی به query نوشته شده توسط شما داره.مثلا توی مثال زیر ما 10 تا داده رو از بانک میخونیم:

Select Top(10) From TblName

البته اگر داده های شما بیشتر از این مقدار باشه(بیشتر از 10 تا دیگه gridview بقیه دیتاها رو نمایش نمیده.برای همین ما qeury رو به شکل زیر مینویسیم و از خاصیت AllowPaging گرید ویو رو true میکنیم و مقدار PageSize رو مساوی 10 تا(دلخواه برای نمایش در هر صفحه) میزاریم.)

Select * From TblName

در این میان هم نمی دونم ادامه ی مطلب را چطور باید بسازم .و علاوه بر این چیکار کنم که مثلا اگر در کنترل پانل تعیین کردم 10 تا مطلب نشون داده بشه ، فقط 10 مطلب نشون داده بشه و مطالب بعدی به صفحه ی بعدی بره و پایین صفحه پیج بندی بشه

برای این کار میتونی از querystring استفاده کنی.
این یه لینک (http://barnamenevis.org/showthread.php?278140-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1&p=1227335&highlight=#post1227335) بازم توی سایت نمونه هست.(بسرچی زیاد هست تو سایت)

در ضمن من یک مطلب از دستهی یک و یک مطلب از دسته ی دو و ... میخوام توصفحه نشون بدم.

خوب برای این کار شما باید از کدهای تودرتو و select داده ها بر اساس نمایش هر دسته استفاده کنی.
برای درک بیشتر این موضوع به این پست (http://barnamenevis.org/showthread.php?124503-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%DB%8C%DA%A9-%D9%88%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86)برید و پروژه مربوطه رو دانلود کنید و توی قسمت فروم سایت ببینید چطوری این کار رو انجام داده.
موفق باشید.

debugger
جمعه 30 اردیبهشت 1390, 13:31 عصر
دوست عزیز از توضیحات بسیار خوبت ممنونم . من سورس پروژه را آپلود می کنم تا نگاه کنید یه چیزایی دستگیرم شد . ولی من اصلا نمی تونم گرید را به حالت سفارشی در بیارم . راستی در پی اچ پی برای نمایش اطلاعات چیکار می کنند که نه گرید دارند و نه .... ایا به روش اونا نمی تونیم اطلاعات را نشون بدیم؟؟؟

mina0r0
جمعه 30 اردیبهشت 1390, 22:10 عصر
سلام . مطالبتون واسه من مفید بود . فقط میشه بگید از چه ادیتوری استفاده کردید؟ با آپلود شدن سایت مشکل نداره؟ ممنون میشم راهنماییم کنید . (من توی همین سایت خیلی سرچ کردم اما فقط نگران ادیتور ها موقع آپلود هستم)

Slytherin
جمعه 30 اردیبهشت 1390, 22:38 عصر
می توانید از Repeater استفاده کنید.

debugger
شنبه 31 اردیبهشت 1390, 10:51 صبح
سلام . مطالبتون واسه من مفید بود . فقط میشه بگید از چه ادیتوری استفاده کردید؟ با آپلود شدن سایت مشکل نداره؟ ممنون میشم راهنماییم کنید . (من توی همین سایت خیلی سرچ کردم اما فقط نگران ادیتور ها موقع آپلود هستم)

من روی لوکال کار می کنم با ادیتور هم مشکل دارم که در تاپیک مجزا عنوان خواهم کرد .

اقا یه نفر می تونه یه سورس خیلی ساده که مطلب و ادامه مطلب را نشون بده با اکسس آپلود کنه ؟

سفارشی سازس این کنترل ها موندم

imanamami
سه شنبه 03 خرداد 1390, 22:36 عصر
برای استفاده از یک ادیتور خوب و منسب می تونید از این FCKeditor.Net_2.5 استفاده کنید
شرمنده حجمش زیاد بود حال نداشتم آپلود کنم توگوگل سرج کنی هم فایلش می یاد و هم DlL
با کارکردنش هم اگر مشکلی داشتید بگید تا راهنمایتون کنم
موفق باشید