PDA

View Full Version : طراحی رویدادی شبیه Collision

littledemon
پنج شنبه 29 اردیبهشت 1390, 17:36 عصر
با سلام به همه..
من دنبال ساخت یه رویداد هستم که برخورد رو اتومات چک کنه. یعنی میخوام بنویسم ...ولی نمیدونم...
یه حالتی شبیه بازی داره . من حدودا 10 تا picturebox دارم که همینطور ول میچرخن تو صفحه ، میخوام اگه یکیشون خورد به اون یکی یه رویدادی که میخوام اجرا بشه ....این برخورد رو نمیدونم چیکار کنم.
بعد از جستجویی هم که تو مطالب سایت داشتم به نتیجه خاصی نرسیدم .
ممنون میشم کسی راهنمایی کنه .!!!:خجالت:

Reza_Yarahmadi
پنج شنبه 29 اردیبهشت 1390, 18:05 عصر
برای این کار باید یک یوزر کنترل بسازید که از پیکچر باکش ارث بری کرده باشه. یک لیست استاتیک (اگه یه Dictionary باشه بهتره) به کنترل اضافه کنید که این لیست موقعیت و اندازه تمام کنترلهای اضافه شده به فرم رو توی خودش نگه میداره. توی رویداد LocationChange هم بررسی کنید که با بقیه برخورد داره یا نه (به کمک همون لیست) . البته در این حالت ، رویداد برخورد برای هر 2 کنترل برخورد کننده صدا میشه.

littledemon
پنج شنبه 29 اردیبهشت 1390, 18:18 عصر
wow...
آقا رضا یکم فکر میکنم سطح بالا گفتیدا !!!:لبخند:
آمپر چسبوندم... خوب دیکشنری و اینا رو که نفهمیدم چون آشنا نیستم با این ساختار ها و این که چطور تولیدشون کنم !!!...
ولی LocationChange چیه؟ یعنی LocationChange خود picbox هست ؟ و چجوری برخورد اخه توش تشخیص داده شه ؟ یعنی هر بار توی رویداد LocationChange بیاد از اول دیکشنری تا اخر ببینه کدوماشون Location هاشون با این تداخل داره و اسم اونو برگردونه ؟

یکم دیگه اگه توضیح بدین ممنون میشم (i'm newbe...):خجالت:

Reza_Yarahmadi
جمعه 30 اردیبهشت 1390, 14:59 عصر
به نمونه ساده زیر یه نگاه بندازید. این مثال الگوریتم تشخیص برخوردش مشکل داره (وقت برای نوشتن الگوریتم مناسب نداشتم) ولی توضیحاتی که دادم توی این مثال رعایت شده.