PDA

View Full Version : راهنمایی درمورد گریدویو

ehsan_g
جمعه 30 اردیبهشت 1390, 16:14 عصر
باسلام :از دوستان عزیز تقاضامند کمک وراهنمایی هستم
1- جمع یک ستون از گرید دریک تکس باکس که هرموقع ستون ویرایش بشه مقدار هم بروز بشه
2-داشتن یک کمبوباکس در گرید که از یک جدول غیر از گرید تغذیه بشه ومقدارشو به فیلد گرید بده
3- چگونگی انجام یک کامبو باکس با داشتن چند ستون مثال :کامبویی که دوفیل IDو NAME داشته باشد

barbodsoft.com
جمعه 30 اردیبهشت 1390, 16:33 عصر
سوال اول
تو رویداد key down یا keypress و یا cellleave این کد رو بنویس

Dim sumcell As Double
For i = 0 To DataGridView1.RowCount - 1
sumcell += DataGridView1.Item("col", i).Value
Next
textbox1.text = sumcell

سوال 2
یک ستونبا نوع کامبوباکس ایجادکن. و کد زیر رو برای اضافه کردن ایتم ها (فرم لود) به برنامه اضافه کن. در کد پایین فرض شده نام ستون Column2 هست. اگه خواستی می تونی این مقادیر رو از دیتابیس هم دریافت کنی و ...

Column2.Items.Add("ali")
Column2.Items.Add("mina")
Column2.Items.Add("mansor")
Column2.Items.Add("sadegh")
Column2.Items.Add("shahram")

سوال 3
متوجه منظورت نشدم.

ehsan_g
جمعه 30 اردیبهشت 1390, 16:40 عصر
باتشکر ازدوست خوبم
درمود اول میخوام تکس باکس مرتب بروز بشه ودر مورد تمام سوالها یک نمونه از اکسس میگذارم اگه میشه انو با تمام امکاناتش به VB.NET تبدیل بشه جواب خیلی از سوالاتم رو دادید

barbodsoft.com
جمعه 30 اردیبهشت 1390, 16:51 عصر
دو ستونه فکر نکنم امکان پذیر باشه. شاید بشه با بعضی از کامپوننت ها این کار رو کرد. مثل telerik , junos ولی من باهاشون کار نکردم. telerik , junos رو سرچ کن چیزای خوبی پیدا می کنی.

ehsan_g
جمعه 30 اردیبهشت 1390, 18:42 عصر
دوست من هردوستون از یک جدول تغذیه میشه فقط یکیش برروی کد مرتبه ویکی دیگش برروی نام
خواهشا یک جوابی بده
یک سوال دیگه چه شگلی میشه گریدی رو درست کرد که وقتی مثلا ستون کد کالارو مقدارمیدی بلافاصله ستون نام کالاپربشه یعنی کد روکه گرفت نام کالارو از توی جدول کالابخونه بگذاره تو ستون نام کالا

barbodsoft.com
جمعه 30 اردیبهشت 1390, 19:51 عصر
دوست من اینها که شما می گی سوالات کلی هست.
وقتی شما بدونی چطور باید اطلاعات یک سلول رو گرفت و چطور می شه مثلا نام کالایی با کد 112 رو پیدا کرد دیگه بقیش می شه تحلیل خودت. متاسفانه شما همه کارها رو می خوای با سوال پرسیدن حل کنی.

دوست من هردوستون از یک جدول تغذیه میشه فقط یکیش برروی کد مرتبه ویکی دیگش برروی نام

می دونم به این شکل که شما می کید من بلد نیستم. و فکر هم نمی کنم بدون کامپننت اضافه امکان پذیر باشه.

ehsan_g
جمعه 30 اردیبهشت 1390, 20:03 عصر
مشکل ما بی سوادها اینه که نمیدونیم چه شکلی سوال بپرسیم :خجالت:
اما وقتی ازیک دهکده ای وارد شهر میشی شهرنشینان هستند که همه چیزو یادت میدهند ما از access به vb.net اومدیم اونجا همه چیز مهابوده ولی اینجا هنوز گیج میزنیم
حال اگه مزاحم نیستم مارو از گیجی درارید
باتشکر

ehsan_g
شنبه 31 اردیبهشت 1390, 00:55 صبح
از مدیران کسی نبود جواب بدهد:متعجب:

barbodsoft.com
شنبه 31 اردیبهشت 1390, 02:03 صبح
مشکل ما بی سوادها اینه که نمیدونیم چه شکلی سوال بپرسیم :خجالت:
اما وقتی ازیک دهکده ای وارد شهر میشی شهرنشینان هستند که همه چیزو یادت میدهند ما از access به vb.net اومدیم اونجا همه چیز مهابوده ولی اینجا هنوز گیج میزنیم
حال اگه مزاحم نیستم مارو از گیجی درارید
باتشکر

شما باید کارهای مختلفی رو یاد بگیری که بتونی خیلی راحت با دیتاگرید از جوانب مختلف کار کنی. تو لینک زیر سعی می کنم به جوانب مختلف کار با دیتاگریدویو بپردازم. لطفا به لینک زیر مراجعه کنید.
http://barnamenevis.org/showthread.php?288119-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D8%AF&p=1267890#post1267890