PDA

View Full Version : سوال: اتصال مجدد textBox به دیتابیس

parniyan2
جمعه 30 اردیبهشت 1390, 18:33 عصر
سلام. من textBox هامو به دیتابیس وصل کردم و هر بار روی سطرهای gridview کلیک می کنم توی textBox ها هم نمایش داده میشن. اما وقتی گزینه ذخیره رو می زنم و اطلاعات ویرایش شده girdview ذخیره می شوند دیگه textBox ها عمل نمی کنند، یعنی دیگه با کلیک روی سطرهای gridview دیگه اطلاعاتش روی textBox ها نمیاد. مثل اینکه اتصال قطع میشه. مشکل از کجاست؟ ممنون اگه کمک کنید

morteza271
جمعه 30 اردیبهشت 1390, 19:18 عصر
شما با چه کدی داده ها رو وقتی که یه سطر از گریدتون انتخاب میشه در تکست باکس ها نمایش میدین؟!
نیازی نیس تکست باکس ها رو به دیتابس وصل کنید شما میتونید از داخل همون سطری که انتخاب شده بخونید و در تکست باکس ها نمایش بدین...

Reza_Yarahmadi
جمعه 30 اردیبهشت 1390, 19:32 عصر
بعد از تغییر دیتاسورس باید دوباره تکست باکس رو بایند کنید. یعنی ابتدا بایند قبلی رو پاک کنید و اونو دوباره بایند کنید.
textBox1.DataBindings.Clear();
textBox1.DataBindings.Add("Text", dataSource, "YourField");

payman_xxp
جمعه 30 اردیبهشت 1390, 19:37 عصر
سلام. من textBox هامو به دیتابیس وصل کردم و هر بار روی سطرهای gridview کلیک می کنم توی textBox ها هم نمایش داده میشن. اما وقتی گزینه ذخیره رو می زنم و اطلاعات ویرایش شده girdview ذخیره می شوند دیگه textBox ها عمل نمی کنند، یعنی دیگه با کلیک روی سطرهای gridview دیگه اطلاعاتش روی textBox ها نمیاد. مثل اینکه اتصال قطع میشه. مشکل از کجاست؟ ممنون اگه کمک کنید
سلام
لازم به اتصال نیست، کافیه توی همون رویداد کلیک ماوس ایکارو انچام بدی:
private void dataGridView1_CellMouseClick(object sender, DataGridViewCellMouseEventArgs e)
{
textBox2.Text = dataGridView1.CurrentRow.Cells[0].Value.ToString();
}
موفق باشید.

parniyan2
شنبه 31 اردیبهشت 1390, 09:52 صبح
شما با چه کدی داده ها رو وقتی که یه سطر از گریدتون انتخاب میشه در تکست باکس ها نمایش میدین؟!
من از طریق خاصیت bindings که توی جعبه properties بود textBox هامو به دیتابیس وصل کردم نه با کد. به هر حال لطف کردی.

بعد از تغییر دیتاسورس باید دوباره تکست باکس رو بایند کنید. یعنی ابتدا بایند قبلی رو پاک کنید و اونو دوباره بایند کنید.
دنبال همین می گشتم. مرسی از لطفت.

لازم به اتصال نیست، کافیه توی همون رویداد کلیک ماوس ایکارو انچام بدی:
اینم به دردم خورد. ممنون