PDA

View Full Version : وابع مربوط به فایل

dada_vahid
جمعه 30 اردیبهشت 1390, 20:28 عصر
دوستان خسته نباشید من داشتم یک کتاب خاص رو در مورد ورودی و خروجی فایل هل مطاله می کردم تو این کتاب مطلبی را توضیح داده بود که دلیلش رو متوجه نشدم ممنون می شم من رو راهنمایی کنید

در استفاده از توابع مربوط به فایل ها معمولا از رشته هایی استفاده میشود که به تهی ختم گردد. کاراکتر تهی با 00 h مشخص میگردد

tdkhakpur
شنبه 31 اردیبهشت 1390, 00:11 صبح
یک سری توابع هست که وقتی داده ای رو میگیره یا نیاز داره بهش پای کنید یک سری شرایط برای استفاده از اون داده ها مشخص میکنه که برای اون موردی که اشاره گردید وجود عدد 0 یا همان تهی در آخر داده رو مشخص کرده که باید به انتهای داده اضافه بشه تابع مورد نظر محل خاتمه رو از این طریق مشخص کنه که در این موردی که بهش اشاره نمودید آخر رشته هست.

dada_vahid
شنبه 31 اردیبهشت 1390, 23:20 عصر
می شه یخورده برا من بازش کنی سوال من اینکه چرا از توابعی استفاده میکنه که به تهی ختم بشه تشکر

tdkhakpur
شنبه 31 اردیبهشت 1390, 23:32 عصر
سوال من اینکه چرا از توابعی استفاده میکنه که به تهی ختم بشه

ببینید این یک اصل نیست که آخر یک چیز به 0 ختم بشه یا به $ . اصل مطلب الگوریتم کار هست که با داده ها چطور رفتار میکنه.
داخل اون تابعی که مورد نظر شماست الگوریتم کار به این شکله - برای اینکه تعیین کنه طول رشته یا داده چقدر هست باید یک علامتی به عنوان ایست وجود داشته باشه تا الگوریتم کار بفهمه که دیگه نباید عمل جستجو یا هر کار دیگه ای که با داده انجام میده رو ادادمه بده یعنی در اصل این علامت 0 یا تهی میگه که اینجا آخر خطه و دیگه از این به بعد داده ها مال شما نیست و کارت رو ادامه نده.