PDA

View Full Version : سوال: چطور می تونم صفحات دینامیک درست کنم؟

dontspeak
شنبه 31 اردیبهشت 1390, 14:18 عصر
سلام من چطور میتونم با استفاده از asp و c# صفحات دینامیک درست کنم؟

veniz2008
شنبه 31 اردیبهشت 1390, 15:39 عصر
سلام من چطور میتونم با استفاده از asp و c# صفحات دینامیک درست کنم؟
سلام دوست من،یه کم بیشتر توضیح بده،اینکه دقیقا دنبال ساخت چی هستی تا دوستان راهنمایی کنند،موفق باشی.

dontspeak
شنبه 31 اردیبهشت 1390, 17:50 عصر
ببینید در حقیقت من می خوام یه صفحه مدیریت ادمین واسه سایت خودم بزارم تا بتونم از اون طریق مظالب و پیج های جدید اضافه کنم. یه جورایی مثل فروم منتهی به زبان asp حالا من می خوام بدونم چطور می تونم مثلا یه موضوعی تعیین کنم. بعد با زدن یه دکمه یه صفحه ایجاد بشه و کنترلها و ممطالبم توش باشه. بازم رجوع میکنم به همین فروم. وقتی شما یه تاپیکی می خواید ایجاد کنید یه صفحه جدید برای اون ایجاد میشه. درسته؟ من اینو می خوام

Slytherin
شنبه 31 اردیبهشت 1390, 18:45 عصر
وقتی شما یه تاپیکی می خواید ایجاد کنید یه صفحه جدید برای اون ایجاد میشه. درسته؟
خیر! در اینجور سایت ها صفحه جدید ساخته نمی شود بلکه با توجه به درخواست هایی که به یک صفحه فرستاده می شود، محتوای آن تغییر می کند!
در مورد Quary String تحقیق کنید.

dontspeak
شنبه 31 اردیبهشت 1390, 19:45 عصر
خیر! در اینجور سایت ها صفحه جدید ساخته نمی شود بلکه با توجه به درخواست هایی که به یک صفحه فرستاده می شود، محتوای آن تغییر می کند!
خوب آخه آدرس url عوض میشه مثلا آدرس url این تاپیک با تاپیک دیگه فرق میکنه!

Program.net
شنبه 31 اردیبهشت 1390, 19:55 عصر
خوب query string در url صفحه شما نشان داده میشود

dontspeak
شنبه 31 اردیبهشت 1390, 20:18 عصر
متوجه نمیشم میشه یکم بیشتر توضیح بدید یا لینکی بدید که بتونم بخونم؟

Slytherin
شنبه 31 اردیبهشت 1390, 20:36 عصر
متوجه نمیشم میشه یکم بیشتر توضیح بدید یا لینکی بدید که بتونم بخونم؟

این URL یک صفحه در گوگل هست:

http://www.google.com/search?hl=en&source=hp&biw=1024&bih=679&q=host+%26+domain&btnG=Google+Search&aq=f&aqi=g1g-v2g-j5g-m1&aql=&oq=
این قسمت Quary Sting هایش هست:

hl=en&source=hp&biw=1024&bih=679&q=host+%26+domain&btnG=Google+Search&aq=f&aqi=g1g-v2g-j5g-m1&aql=&oq=
مثلا:

source=hp
یا

bih=679
همانطوری که گفتم در مورد این موضوع تحقیق کنید.

dontspeak
یک شنبه 01 خرداد 1390, 20:17 عصر
در مورد Quary String تحقیق کنید.
همونطور که گفتید تحقیق کردم و یه جا خوندم که بهتره quary string رو encode کنیم. چون از لحاظ امنیتی بهتره. حالا سوالم اینجاست اگه اینطوره چرا همین فروم encode نکرده؟ یکم اگه در مورد این مشکل امنیتیش توضیح بدید ممنون میشم

kabir_eng
یک شنبه 01 خرداد 1390, 20:48 عصر
سلام
ببین دوست عزیز اون مسئله امنیتی وقتی مهم میشه که اطلاعات براتون مهم باشه در ضمن encode کردن بیشتر برای های ساپورت کردن به کار میره تا زبان متن ارسال شده برات ایجاد مشکل نکنه.

aliyeh
چهارشنبه 04 خرداد 1390, 09:12 صبح
اما واقعا بعضی وقت ها نیاز هست که بشه صفحه ای رو به صورت دینامیک ایجاد کرد.
مثلا به سایت محصولات پگاه یک نگاه بندازید www.irandairy.ir
در این سایت به هر استان این امکان داده شده که صفحه اختصاصی خودشو داشته باشه، مثلا واسه خراسان آدرس اینه www.khorasan.irandairy.ir
حالا هر استان میتونه برای هر کدام از محصولاتش یک صفحه جدید با قابلیت درج کد html ایجاد کنه.
و هر ضفحه جدیدی که ایجاد میشه در بخش نقشه سایت قابل مشاهده است.منظور اینه که به طور فیزیکی یک صفحه جدید ایجاد میشه نه فقط با تغییر پارامتر