PDA

View Full Version : اجزای EF ساخته شده از یک بانک

man_iran
شنبه 31 اردیبهشت 1390, 21:56 عصر
وقتی یک EF از بانک اطلاعاتی درست می کنیم اسامی جدول ها، EntitySetName برای هرکدام و کانکشن خواهیم داشت. حالا هر کدام چه نقشی دارند و کجاها استفاده میشند؟ مثلا اگر جدول دانشجو داشته باشیم از طریق کانکشن می تونیم یک جدول دانشجو داشته باشیم همچنین از طریق EF هم میتونیم به جدول دانشجو دسترسی داشته باشیم.
بطور خلاصه کاربرد هر کدام را توضیح بدید.

man_iran
یک شنبه 01 خرداد 1390, 18:57 عصر
یعنی واقعا کسی نمی تونه یک توضیح مختصری در مورد آنها بده؟

madadi
دوشنبه 02 خرداد 1390, 06:34 صبح
Entity Framework مزایای زیادی دارد ، از جمله اینکه Object Relational Mapping است و شما می توانید از روابط بین جدولهای بانک اطلاعاتیتون براحتی استفاده کنید ، ضمن اینکه شما با ایجاد آن عملا لایه دسترسی به داده ( Data Access Layer ) را از لایه Presentation خود جدا کنید و برنامه شما از امنیت و قابلیت استفاده بیشتری برخوردار می گردد.
اگر بدنبال مثالهای آموزشی و یادگیری آن هستید از لینک زیر فایل زیپ موجود را دانلود کنید و آنرا باز کنید و مثالهای آن را ببینید:
http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyID=355c80e9-fde0-4812-98b5-8a03f5874e96&displaylang=en
و یا این صفحه را ببیند:
http://www.asp.net/entity-framework/tutorials#Continuing

man_iran
دوشنبه 02 خرداد 1390, 11:50 صبح
ممنون بابت پاسخ. ولی من فایل های آموزشی زیادی دارم ولی بعضی چیزها (در اول تاپیک گفتم) برایم نامفهوم هستند. مثلا نقش EntitySetName، جدوال و کانکشن موجود در EF چیه؟ و چه رابطه ای با هم دارند؟
در اکثر فایل های آموزشی که دارم فقط نحوه ساخت و استفاده از آنها را گفته ولی نگفته که برای چه کاری از هر کدام از سه قسمتی که گفتم استفاده می شه.
اگر ممکنه یک توضیح مختصری در مورد آنها و نحوه ارتباطشون بیان کنید

madadi
سه شنبه 03 خرداد 1390, 09:30 صبح
من متوجه منظورتون نمی شم ، روابط بین جدولها که همان Relationship هایی است که هنگام ایجاد ساخته ایم و قابلیت ویرایش یا حذف را دارد. منظورتون از کانکشن و EntitySetName را هم متوجه نمی شم ، می شه کدی را که منظور نظرتونه رو اینجا بگذارید.

YourName
چهارشنبه 04 خرداد 1390, 00:33 صبح
EntitySetName که همون نام جدول شما در دیتابیس می باشد که شامل رکوردهاییست که به منظور پرس و جو در دیتابیس استفاده می شود و مقدار برگشتی آن یک یا لیستی از مقادیری که از نوع Entity مربوط به همان جدول است. مثلا من جدولی در دیتابیس به نام Customers دارم بعد از اضافه کردن آن به مدل به نام Customer تغییر نام داده می شود که در واقع مقادیر برگشتی شما از جستجوی در Customers به ازای هر رکورد یک Customer خواهد بود.

برای هرکدام و کانکشن خواهیم داشت. حالا هر کدام چه نقشی دارند و کجاها استفاده میشند؟ مثلا اگر جدول دانشجو داشته باشیم از طریق کانکشن می تونیم یک جدول دانشجو داشته باشیم همچنین از طریق EF هم میتونیم به جدول دانشجو دسترسی داشته باشیم.
سوال واضح نیست.