PDA

View Full Version : سوال: تبدیل اختلاف دو ساعت به دقیقه

hf.farhadi
یک شنبه 01 خرداد 1390, 20:33 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز
من میخوام اختلاف بین دو ساعت رو تبدیل به دقیقه کرده و توی جدول ثبت کنم باید چیکار کنم .
ممنوم میشم اگه راهنمایی کنین

mahdi_107
دوشنبه 02 خرداد 1390, 08:55 صبح
خدمت شما دوست عزيز

hf.farhadi
دوشنبه 02 خرداد 1390, 23:02 عصر
با سلام
ممنونم دوست عزیز ولی اگه بخوام اختلاف دو ساعت رو توی جدول یا کوئری ذخیره کنم تا بتونم ازش استفاده های دیگه ای بکنم باید چیکارکنم

hf.farhadi
سه شنبه 03 خرداد 1390, 23:21 عصر
با سلام
چطوری مقدار فیلدی رو که اختلاف زمان رو توش ریختیم به یه فیلد دیگه منتقل کنیم. لطفاً فایل ضمیمه رو مشاهده کنید.ممنون

mahdi_107
چهارشنبه 04 خرداد 1390, 14:35 عصر
سلام عليكم

hf.farhadi
چهارشنبه 04 خرداد 1390, 16:28 عصر
ممنونم مهدی جان
بسیار عالی و جالب بود

kazembase
یک شنبه 18 فروردین 1392, 10:10 صبح
چجوری می شه اختلاف ساعات 2 تاریخ رو که از 24 ساعت بیشتر می شه جهت استفاده در نمودار در یک فیلد تاریخ/زمان ذخیره کرد؟ یا هر روشی که می دونید. مجموع ساعات که از 24 ساعت بیشتر می شه.
توی اکسل یه فرمت خاص داره ولی اکسس چی؟

Abbas Amiri
دوشنبه 19 فروردین 1392, 21:53 عصر
زمانی که به یک متغیر Date/Time مقداری بزرگتر از 24 ساعت داده شود سرریز آن بصورت روز ذخیره میشود .
حال اگر این متغیر را به یک متغیر اعشاری مثل Double نسبت دهید ، می توانید از آن مقادیر ساعت و دقیقه بدون محدودیت را به طریقی استخراج کنید .
قسمت صحیح عدد بدست آمده اگر در 24 ضرب شود تعداد کل ساعات و وقسمت اعشاری ضربدر 60 تعداد دقایق را برخواهد گرداند.

kazembase
یک شنبه 25 فروردین 1392, 10:15 صبح
زمانی که به یک متغیر Date/Time مقداری بزرگتر از 24 ساعت داده شود سرریز آن بصورت روز ذخیره میشود .
حال اگر این متغیر را به یک متغیر اعشاری مثل Double نسبت دهید ، می توانید از آن مقادیر ساعت و دقیقه بدون محدودیت را به طریقی استخراج کنید .
قسمت صحیح عدد بدست آمده اگر در 24 ضرب شود تعداد کل ساعات و وقسمت اعشاری ضربدر 60 تعداد دقایق را برخواهد گرداند.

مثلا مقدار 35:55 چجوری در یک فیلد جدول ذخیره می شه؟ که بعدا مجموع این فیلد رو بشه برد روی نمودار.