PDA

View Full Version : چگونگی استفاده ار IP

dr_g
شنبه 26 شهریور 1384, 16:40 عصر
با سلام

من می خواهم سوالمو به صورت زیر بیان کنم
این طور در نظر بگیرید که من IP و شماره پورت سیستم مقابلم رو داشته باشم .از چه روشهایی می توونم استفاده کنم تا از کامپیوتر خودم یک پیغام روی سیستم مقابلم نشون بدم.(این دو کامپیوتر شبکه هستند)
متشکرم

danial82
شنبه 26 شهریور 1384, 17:18 عصر
فکر کنم ساده ترین راه دستور net باشه
اول باید بری به control panel/Administrative Tools/services در اونجا به دنبال سرویس messenger بگرد و روی اون کلیک راست کن و اونو start کن (البته اینکارو باید روی هر دوتا کامپیوتر انجام بدی)
بعد تو run ویندوز مینویسی net send (ip number) (your messege

dr_g
یک شنبه 27 شهریور 1384, 09:51 صبح
با سلام
دوست عزیز ممنون از راهنمایت.ولی این روش شما به این نیاز داره که من حتما به کامپیوتر مقابلم دسترسی داشته باشم(برای فعال کردن سرویس مسنجر) که من این دسترسی رو ندارم.ثانیا من می خوام این کاررو از طریق VB انجام بدم نه با استفاده از CMD

ممنون-منتظر راهنمایی دوستان هستم

danial82
یک شنبه 27 شهریور 1384, 13:15 عصر
در مورد مشکل اول دیگه چیزی نمیدونم
در مورد مشکل دوم همین دستور رو تو vb بنویس تو #C که با process خیلی راحت میشه

@AM!R!
یک شنبه 27 شهریور 1384, 13:20 عصر
بهتر از WinSock استفاده کنی.

@AM!R!
یک شنبه 27 شهریور 1384, 13:22 عصر
WinSock کنترلی است که از طریق آن می توان بر روی شبکه به دو صورت TCP ویا UDP با کامپیوتر های دیگر ارتباط داشت.

@AM!R!
یک شنبه 27 شهریور 1384, 13:24 عصر
البته این منوط به نوشتن دو برنامه است. یکی برای Client و دیگری برای Server .
و سپس اجرای برنامه در سمت مشتری.

bachemosbat
دوشنبه 28 شهریور 1384, 07:27 صبح
می تونی از Winsock استفاده کنی و من یک مثال برات اینجا گذاشتم که شامل 2 فلدر هست

dr_g
دوشنبه 28 شهریور 1384, 10:16 صبح
با سلام
ممنون از راهنماییتون
این برنامه رو دنلود کردم ولی هونز اجرا نکردم .امیدوارم همونی باشه که می خوام

dr_g
چهارشنبه 30 شهریور 1384, 13:54 عصر
با سلام
بابا یکی نیست جواب مارو بده.دمتون گرم خیلی حیاتیه

bachemosbat
پنج شنبه 31 شهریور 1384, 04:26 صبح
این برنامه که برات گذاشتم مثال ساده ای بود که خودم نوشتم و حتما کارتو راه می اندازه . شامل دو فلدره یکی کلاینت و یکی سرور که کلاینت رو روی یک کامپیوتر و سرور رو روی یک کامپیوتر دیگه قرار می دی. از پرت 7950 استفاده کردم و باید آی پی کامپیوتری رو که سرور روی اون هست رو بجای 127.0.0.1 در برنامه ی کلاینت بزاری. و اگر کلاینت و سرور روی یک کامپیوتر هستند آی پی 127.0.0.1 رو تغییر نده. حتما کارت با این مثال راه می افته و مثال کاملیه.
============>
بیا در خیسی چشمم نگه کن
ببین در عشق او دیوانه هستم
چنان در قلب تنگم جا گرفته
که دیگر از خودم بیگانه هستم

رضا علوی
دوشنبه 09 آبان 1384, 10:31 صبح
:چشمک: دوست عزیز نگران نباش.جواب سوال شما در اجرای Function زیر در سورس برنامه می باشد.
Function Shell(PathName, [WindowStyle As VbAppWinStyle = vbMinimizedFocus]) As Double Member of VBA.Interaction Runs an executable program

به طور مثال:
Shell "Net Send" & TxtName.text & " " & TxtMessage.Text ,vbHide

رضا علوی
چهارشنبه 11 آبان 1384, 12:50 عصر
:چشمک:
با سلام
بابا یکی نیست جواب مارو بده.دمتون گرم خیلی حیاتیه

سلام دوست گرامی
با استفاده از دستور زیر مشکل شما مسلماً حل خواهد گردید:

Function Shell(PathName, [WindowStyle As VbAppWinStyle = vbMinimizedFocus]) As Double Member of VBA.Interaction
Runs an executable program

به عنوان نمونه مثالی برای شما می نویسم:

Shell "Net Send " & "100.100.100.1" & " " & TxtMessage.Text, vbHide

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
رضا علوی

ba_maram_shiraz
پنج شنبه 12 آبان 1384, 13:24 عصر
جون داداش یه ایمیل بزن کارت رو راه میندازم به صورت کاملا حرفه ای و بدو احتیاج به هیچ کمپننتی

loveme.s2004@gmail.com

لطفا موضوع نامه رو بنویس : کمک در ویبی برای وین ساک

مرسی

--- داش حامد ---

rezavb6
دوشنبه 25 تیر 1386, 03:49 صبح
salam
man yek srever va client skhatam va roye 2 ta computer gaharar dadam ip computeri ke server roshe be clinet midam ba port6000 ama connect nemishe eror mideh dar sorati ke age hardota ro roye yek com ejra konam javab mideh
ip va port ro ham dorst minvisam va aslan javab nemideh dar zemen server roye computry ke ghara migireh byad hatman to system 32 on mswinsock .ocx bashe khob in khodesh yek moshkele ke ro har computry in file nist

rezavb6
جمعه 29 تیر 1386, 02:08 صبح
salam
man yek barname ba winsock dorst kardam ro com khodam dorst ejra mishe ama ro 2 ta com ejra nemishe ip va porto ham dorst mivisam ama javab nemdeh kasi midoneh elatesh chye?

M8SPY_OK
جمعه 29 تیر 1386, 10:12 صبح
لطفاً فارسی تایپ کنید .

همون طور که دوستان اشاره نمودند ، شما برای اینکه به رایانه کسی وصل بشی ، علاوه بر اینکه باید اطلاعات کافی رو در اختیار داشته باشی -- باید یک فایل مخفی Server رو هم به هر روشی برای قربانی بفرستی تا اجرا کنه . و تو از طریق کدی که توی اون فایل نوشتی اختیارات لازم رو روی رایانه قربانی انجم بدی .

majjjj
جمعه 29 تیر 1386, 10:50 صبح
لطفاً فارسی تایپ کنید .

همون طور که دوستان اشاره نمودند ، شما برای اینکه به رایانه کسی وصل بشی ، علاوه بر اینکه باید اطلاعات کافی رو در اختیار داشته باشی -- باید یک فایل مخفی Server رو هم به هر روشی برای قربانی بفرستی تا اجرا کنه . و تو از طریق کدی که توی اون فایل نوشتی اختیارات لازم رو روی رایانه قربانی انجم بدی .
دوست گرامی
استفاده از فایل سرور منوط به عدم وجود یک فایروال و یا یک انتی هک قدرت مند روی رایانه
ویکتیم است که همه اینها رو دارن

M8SPY_OK
شنبه 30 تیر 1386, 21:29 عصر
اگه پیشنهاد دیگه ای داری ارائه بده

majjjj
یک شنبه 31 تیر 1386, 20:15 عصر
اگه پیشنهاد دیگه ای داری ارائه بده
نرم افزارهای زیادی برای پیداکردن پورتهای باز روی یک سیستم وجود داره
اما اگه ادمین فهمید اون وقت دیگه .....

rezavb6
دوشنبه 15 مرداد 1386, 13:09 عصر
سلام
ایا میشه با در وینسک ب جای ای پی -ای اس پی وارد کرد چون شنیدم با کارت که به اینترنت وصل میشم این کد mswinsock1.localip همون ای اس پی هست واین ایا در کار وینسک مشکلی اپجاد میکنه یا نه من یک برنامهسرور و کلاینت ساختم که روی کامپیوتر خودم وقتی به اینترنت وصل هستم کار میکنه اما وقتی کلاینت برای قربانی میفرستم تا به کامپیوتر من وصل بشه -وصل نمی شه کسی میدونه علتش چیه -ای پی و پورت رو هم درست وارد میکنم

rezavb6
پنج شنبه 18 مرداد 1386, 18:06 عصر
سلام
این سرور و کلاینت که ساختم وقتی اجرا می کنم این erroمی ذه
کسی میدونه علت چیه
the attempt connection is time out