PDA

View Full Version : سوال: پيغام خطا هنگام اجراي برنامه در سيستمي ديگر

emami.sie
دوشنبه 02 خرداد 1390, 07:32 صبح
با سلام خدمت دوستان و اساتيد محترم
من يك برنامه رو با سيستم خودم طراحي كردم، ولي وقتي اون رو روي يك سيستم ديگه مي خوام اجرا كنم با پيغام خطاي ضميمه روبرو مي شم. نسخه نصبي اكسس هم دقيقا يكي هستش.
البته من sequrity روبه Low هم تغيير دادم ولي مشكل حل نشد...
ممنون ميشم اگه راهنمايي بفرماييد
يا علي

bita_ziba77
سه شنبه 03 خرداد 1390, 10:10 صبح
با سلام
فكر كنم مشكل در عدم وجود activex مورد نياز باشد.
جهت چك كردن آن در اكسس وارد محيط Vb شده (Alt+F11)
سپس از منوي بالا tools و سپس references را انتخاب كرده و با كامپيوتري كه مشكل ندارد مقايسه نماييد.

با تشكر

emami.sie
دوشنبه 09 خرداد 1390, 08:51 صبح
با سلام و تشكر
من قبلا همين كار رو كردم ولي دقيقا refrence ها يكي بودند و فكر نكنم مشكل از اين قسمت باشه...
ممنون ميشم اگه راهنمايي بفرماييد
يا علي

ARData
دوشنبه 09 خرداد 1390, 10:16 صبح
دوست عزيز اين مشکل يکي از ايرادهاي بزرگ اکسس است که شما همين رويداد رو يکبار پاک نموده يا cut کنيد و از برنامه خارج بشيد و دوباره وارد شده و Paste کنيد ... حتما مشکلتون درست ميشه . در ضمن براي سيستم جديد هم حتما refrence رو رجيستر کنيد (چک نکنيد)...

emami.sie
دوشنبه 09 خرداد 1390, 12:32 عصر
دوست عزيز اين مشکل يکي از ايرادهاي بزرگ اکسس است که شما همين رويداد رو يکبار پاک نموده يا cut کنيد و از برنامه خارج بشيد و دوباره وارد شده و Paste کنيد ... حتما مشکلتون درست ميشه . در ضمن براي سيستم جديد هم حتما refrence رو رجيستر کنيد (چک نکنيد)...

ببخشيد كدوم رويداد رو پاك يا كات كنم؟
اگه منظورتون رويدادي هست كه من زمان اجراي اون با اين خطا مواجه ميشم، بايد بگم اين خطا زماني كه هر كدوم از باتون هاي فرمم رو كه كليك مي كنم با اين خطا روبرو ميشم...
ممنون
يا علي

مهدی قربانی
سه شنبه 10 خرداد 1390, 10:37 صبح
سلام
فايلتون رو بذاريد .

emami.sie
چهارشنبه 11 خرداد 1390, 07:22 صبح
سلام
فايلتون رو بذاريد .

با سلام
البته همونطور كه عرض كردم اين پيغام در سيستم خودم ظاهر نمي شه و شايد روي سيستم ديگر دوستان هم همينطور باشه...
اين برنامه خيلي ساده و مبتديانست و فقط جهت كار راه اندازي طراحي شده ولي اميدوارم به درد بقيه دوستان هم بخوره...
ممنون
يا علي

مهدی قربانی
چهارشنبه 11 خرداد 1390, 14:29 عصر
سلام
چون پسورد VBA شما رو نداشتم نتونستم كدها رو بررسي كنم ، شما احتمالاً در نام گذاري اشياء يا كنترلها از كاراكتر فارسي استفاده نكرديد ؟ يا اينكه در كدها اين نامهايي كه احتمالاً فارسي باشه درج نشده ؟ چون در اين صورت بدليل مشكلات فارسي بعضي دستگاهها اين اتفاق ممكنه رخ بده ضمناً بد نيست اين رفرنس رو هم مطالعه كنيد :

http://support.microsoft.com/kb/907337

ARData
چهارشنبه 11 خرداد 1390, 15:43 عصر
من فايل شما رو بررسي کردم توي سيستم من که ويندوز 7 هست هيچ مشکلي نداشت ولي به نظر من به دليل استفاده از توابع api در ماژول هاي اين برنامه (فراخواني فايل هاي dll اين نوع ويندوز) علت يکي نبودن ويندوزها مي باشد . برنامتون هم خيلي ريخت و پاشه ... استفاده از دو سابفرم در يک فرم سرعت و عملکرد فرم اصلي رو پايين مي آره اگه رکورداتون بيشتر بشه هنگ ميکنه بالاخص که اين تحت شبکه باشه شايد اين سنگيني باعث اختلال سرعت تمرکز برنامتون ميشه و يک رويداد رو قبل از ديگري انجام ميده !!!