PDA

View Full Version : حرفه ای: ساخت پروفایل در Application تحت وب

ohh_mid
سه شنبه 03 خرداد 1390, 07:19 صبح
سلام به دوستان عزیز

هنگام استفاده از Profile در application تعدادی محدودیت وجود داره مثلا امکان اینکه تعداد آیتم هایی که برای Profile در نظر گرفته شده یا باید در Web.config از قبل تنظیم شود که در این حالت مدیر سایت هیچ کونه مدیریتی بر روی تعداد آیتم های پروفایل ندارد و دیگر اینکه اگر بخواهیم چند پروفایل متفاوت داشته باشیم نیز چنین امکانی وجود ندارد . البته امکان Group کردن وجود دارد .
نکته اینکه ذخیره سازی اطلاعات پروفایل در یک جدول ذخیره می شود که نحوه ذخیره سازی فکر می کنم در تعداد رکرود بالا باعث کند شدن سیستم بشه . می خواستم بدونم آیا این قسمت رو میشه سفارشی کرد به نحوی که ذخیره سازی و واکشی اطلاعات رو خودمون مدیریت کنیم .
آیا این که Profile موجود در دات نت رو بخوایم به این صورت که در بالا گفته شده تغییر دهیم بهتر است یا اینکه یک Profile طبق نیاز پیاده سازی شود ؟

ohh_mid
سه شنبه 03 خرداد 1390, 10:05 صبح
خواهشمندم اگه کسی اطلاعاتی در این زمینه دارد راهنمایی نماید .

با تشکر

behiunforgiven
سه شنبه 03 خرداد 1390, 12:42 عصر
بله دوست من شما می تونید از Custom Profile Provider استفاده کنید.

به این جا هم سری بزنید

http://weblogs.asp.net/jgalloway/archive/2008/01/19/writing-a-custom-asp-net-profile-class.aspx

ohh_mid
سه شنبه 03 خرداد 1390, 13:07 عصر
با تشکر از شما ولی این باز هم مشکلی رو برطرف نمی کنه چون اینجا فقط Provider مربوطه رو مجددا پیاده سازی کردن اما در مورد اینکه بتوان فیلدهای مربوط به یک پروفایل رو dynamic ایجاد کرد راه حلی ارائه نشده است .
یا اینکه من چند نوع پروفایل داشته باشم که بخوام هر پروفایلم در یک جدول مخصوص ذخیره بشه چیزی وجود ندارد. همچنان نیازمند راهنمایی دوستان هستم .

ohh_mid
سه شنبه 03 خرداد 1390, 17:31 عصر
سلام
از دوستان کسی در این رابطه نظری ندارد ؟