PDA

View Full Version : سوال: مشكل در فونت فارسي منوهاي TOOLSBAR ساخته شده روي فرم

amirali111
چهارشنبه 04 خرداد 1390, 11:02 صبح
با سلام به همه.
دير آمدم ولي آمدم...
روي فرمي كه به عنوان صفحه اصلي هنگام اجراي برنامه باز ميشود از ابزار TOOLSBAR ‌استفاده كردم. و منوها و كليدها را تعبيه كردم ولي فونت فارسي (منوها) در بعضي از كامپيوتر ها كه برنامه رو استفاده مي كنم با علامت سوال نشان داده مي شود. اين مشكل فقط براي TOOLSBAR و پيغامهاي مربوط به آن هست .
لطفا در صورت امكان راهنمائي بفرمائيد.

wolfstander
چهارشنبه 04 خرداد 1390, 11:12 صبح
شما وارد کنترل پنل شو
regional And language
tab advanced: Farsi
مشکلت حل میشه
:لبخند:

amirali111
چهارشنبه 04 خرداد 1390, 11:36 صبح
ممنون از توجه شما.
چك كردم ايران و فارسي هست . ولي حتي فونت هاي فارسي در قسمت VBE هم كه الان چك كردم نامفهوم نشان داده شده اند. به نظر مشكل از فونت خاصي است و لي چه فونتي ؟ كه من حتي در VBE هم نمي توانم فارسي بنويسم. ضمن اينكه در TOOLSBAR من هم مشكل فونت فارسي برقراراست.

RESMAILY
چهارشنبه 04 خرداد 1390, 13:01 عصر
به نام خدا
با سلام. سيستم عامل تان چيست؟معمولا اين مشكل را بايد با تغيير فونت سيستم حل كرد. در برخي از ويندوزهاي XPدستكاري شده كه ظاهر ويستا يا سون دارند فونت سيستم از نوعي مي شود كه فارسي را حمايت نمي كند. به قسمت appearance برويد و فونت ها را به arial يا thoma تغيير دهيد مشكل برطرف مي شود. درسون بايد ازطريقي كه بهرنگ عزيز نوشته مشكل را حل كنيد با اين اضافه كه در قسمت administor مربوطه بايد زبان فارسي انتخاب شود(يك همچو چيزي! الان درست شكلش يادم نيست!)

amirali111
چهارشنبه 04 خرداد 1390, 15:36 عصر
به نام خدا
با سلام. سيستم عامل تان چيست؟معمولا اين مشكل را بايد با تغيير فونت سيستم حل كرد. در برخي از ويندوزهاي XPدستكاري شده كه ظاهر ويستا يا سون دارند فونت سيستم از نوعي مي شود كه فارسي را حمايت نمي كند. به قسمت appearance برويد و فونت ها را به arial يا thoma تغيير دهيد مشكل برطرف مي شود. درسون بايد ازطريقي كه بهرنگ عزيز نوشته مشكل را حل كنيد با اين اضافه كه در قسمت administor مربوطه بايد زبان فارسي انتخاب شود(يك همچو چيزي! الان درست شكلش يادم نيست!)

ممنون.
با تنظيم فارسي در administrator فونتهاي تولزبار روي فرم درست شد ولي هر MsgBox
كه در VBE نوشتم در هنگام اجرا نامفهوم نمايش داده ميشود. ضمن اينكه در TOOLS/OPTION قسمت VBE فونتهاي محيط VB را TAHOMA(ARABIC انتخاب كردم . چون TAHOMA خالي نداشت.
لطفا بفرمائيد مشكل از كجاست؟ (ويندوز من سون هست ولي قبلا در ايكس پي هم به همين مشكل برخورده ام)

wolfstander
پنج شنبه 05 خرداد 1390, 08:30 صبح
در مورد ویندوز سون، یه برنامه ای بود که پیداش کنم برات میذارم که همه این موارد رو اصلاح میکنه
یکی از پچهای مایکروسافته
منم این مشکل رو داشتم ، الان حل شد
البته فک کنم تو این فروم هم قبلا ً یکی این رو توضیح داده بوده

amirali111
شنبه 07 آبان 1390, 16:08 عصر
در مورد ویندوز سون، یه برنامه ای بود که پیداش کنم برات میذارم که همه این موارد رو اصلاح میکنه
یکی از پچهای مایکروسافته
منم این مشکل رو داشتم ، الان حل شد
البته فک کنم تو این فروم هم قبلا ً یکی این رو توضیح داده بوده
همچنان منتظر.
اخيرا مجددا در ويندوز ايكس پي سرويس پك2 همين مشكل نامفهوم بودن گزينه هاي تولبار ساخته شده رو داشتم و در کنترل پنل /regional And language
tab advanced: Farsi ست شد وليمشكل حل نشد.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Abbas Amiri
شنبه 07 آبان 1390, 21:35 عصر
این مشکل همیشه بعد از نصب ویندوز جدید ایجاد می شود و در Language >Admistrative>ChangeSystemLocal>Persian همیشه حل میشود